Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Постановка дитини на облік на отримання соціального житла

            Сприяння постановці дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на облік для отримання соціального житла, стає актуальним завданням для прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, а також для піклувальників

             Сприяння постановці дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на облік для отримання соціального житла, стає актуальним завданням для прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, а також для піклувальників.

                Під час влаштування дитини до однієї з форм сімейного виховання, опікуни (піклувальники), прийомні батьки або батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу отримують оригінали всіх документів, які дитина має: свідоцтво про народження (паспорт, якщо дитина досягла віку, коли може отримати паспорт), довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, документи, якими визначається правовий статус дитини, розпорядження про надання відповідного правового статусу, повідомлення про перебування на первинному обліку, довідку про наявність/ відсутність братів, сестер та інших близьких родичів та документи про наявність або відсутність житла та майна. Служба у справах дітей, в якій дитина перебуває на первинному обліку, має відомості щодо закріплення права власності або права користування житлом за дитиною.

            Органи місцевого самоврядування території, з якої походить дитина, мають відомості щодо реєстрації біологічних батьків дитини за місцем їх проживання, а також відомості про реєстрацію дитини за місцем проживання (реєстрації біологічних батьків).

            Стаття 3 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачає захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

            За сприяння служб у справах дітей, де діти, влаштовані до сімейних форм виховання (а також діти, влаштовані на повне державне утримання до інтернатних закладів) перебувають на первинному обліку, органи місцевого самоврядування закріплюють за дітьми право користування житловим приміщенням або його частиною (видають відповідне рішення виконавчого комітету).

            Оригінали особових справ, які отримали на руки прийомні батьки, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, опікуни/ піклувальники, обов’язково містять інформацію про населений пункт, в якому дитина, влаштована до сімейної форми виховання, проживала з біологічною родиною до виникнення обставин, які призвели до набуття дитиною відповідного правового статусу.

            Особи, які представляють інтереси дитини, мають звернутися до органу місцевого самоврядування, із запитом (зверненням) про можливе закріплення за дитиною права користування житлом за адресою її попереднього проживання разом з біологічними батьками. В такому запиті слід обов’язково вказати власну адресу та свій контактний телефон для зворотного зв’язку.

            Стаття 71 Житлового кодексу Української РСР (чинний) передбачає збереження права користування житловою площею за особою, яка понад 6 місяців не проживає на визначеній житловій площі. До переліку таких осіб належать діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, як влаштовані до сімейних форм виховання, так і діти, влаштовані на повне державне утримання до інтернатних закладів.

            В разі, якщо, житло за дитиною не було закріплене, особам, які представляють інтереси дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, варто повторно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою про його закріплення.

            Право на закріплення житла за дитиною, яка має правовий статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, з’являється навіть тоді, коли у її біологічних батьків виявляється власне житло після позбавлення їх батьківських прав.

            Щоб спростити з’ясування питання про відсутність чи наявність житла у дитини, влаштованої до сімейної форми виховання, особам, які представляють інтереси дитини, слід співпрацювати зі службою у справах дітей, в якій дитина перебуває на первинному обліку (за місцем походження дитини).

            Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності в таких дітей житла мають право зараховуватися на квартирний облік та соціальний квартирний облік за місцем їх походження або проживання до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за заявою опікуна чи піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів, адміністрації закладу, де проживає дитина, або органу опіки та піклування. Після досягнення 18 років такі діти протягом місяця забезпечуються соціальним житлом до надання їм благоустроєного житлового приміщення для постійного проживання.

            Перебування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 років, на соціальному квартирному обліку не є підставою для відмови їм у взятті на квартирний облік або зняття з квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, чи обліку осіб, які мають право на отримання житла (пільгових кредитів на будівництво і придбання житла) за державними житловими програмами для окремих категорій громадян, визначених законодавством. Після завершення перебування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у відповідних закладах для таких дітей, дитячому будинку сімейного типу, прийомній сім’ї або завершення терміну піклування над такими дітьми та в разі відсутності в таких дітей права на житло обласні, Київська та Севастопольська міські, районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування забезпечують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа протягом місяця у позачерговому порядку впорядкованим соціальним житлом. Порядок забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа затверджується Кабінетом Міністрів України.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора