Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Що таке монетизація субсидій та як вона працюватиме?

            Уряд затвердив нові правила житлових субсидій. Так, з січня цього року стартувала монетизація – виплата субсидій у грошовій формі. У одержувачів цієї допомоги вкотре виникає чимало запитань, найперше – як працюватиме монетизація взагалі?

            Монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи:

            - з 1 січня 2019 року житлові субсидії в грошовій формі зможуть отримувати громадяни, які вперше звертаються за допомогою;                                                                          

            - з 1 травня монетизація торкнеться тих, кому субсидія призначена за зверненнями до 31 грудня 2018 року до кінця опалювального сезону;

             - з 1 жовтня поточного року запрацює повномасштабна монетизація.

            Для призначення субсидій, як і раніше, громадяни звертаються до управління праці та соціального захисту населення, яке нараховує кошти відповідно до розміру витрат на комунальні послуги заявників у межах соціальних норм і соціальних нормативів користування послугами та доходів громадян. Дані про нараховану субсидію передаватимуться до Мінсоцполітики, яке, в свою чергу, передає їх до Ощадбанку.

            В Ощадбанку на кожного субсидіанта буде автоматично відкритий персональний обліковий запис, на якому буде відображатись житлова субсидія у грошовій формі. Ощадбанк для цього відвідувати не потрібно.

            На підставі реєстрів нарахованих сум платежів за спожиті комунальні послуги, які банк отримує від постачальників комунальних послуг, Ощадбанк щомісяця здійснюватиме переказ коштів, що надійшли для виплати субсидій на рахунки постачальників послуг.

            Протягом доби після перерахування коштів постачальнику банк надсилає отримувачу субсидії СМС-повідомлення про стан розрахунків. У повідомленні обов’язково зазначаються дані про те, які саме комунальні послуги і в якому обсязі необхідно сплатити власним коштом.

            Тому наголошуємо на важливості зазначення громадянами в заяві про призначення житлової субсидії номеру мобільного контактного телефону заявника.

            Звертаємо увагу, що на даному етапі громадяни самостійно не зможуть розпоряджатися перерахованими коштами. І тільки після закінчення опалювального сезону залишки коштів, що утворилися внаслідок економного споживання ресурсів, будуть перераховані на поточний рахунок, який буде автоматично відкрито в Ощадбанку, про що отримувача буде повідомлено СМС- повідомленням.

            Згідно нових правил отримання субсидій залишки коштів громадяни зможуть отримати тільки після 1 червня 2020 року. Не отримають у цьому році кошти і субсидіанти, які матимуть економію природного газу для індивідуального опалення в межах 100 куб. метрів та електроенергії в межах 150 кВт. Причина – Кабінетом Міністрів України скасована ця норма.

            Для отримання інформації з питань, пов’язаних з призначенням субсидії, отримувачам слід звертатися до управління праці та соціального захисту населення; з питань споживання комунальних послуг, нарахованих сум, розміру заборгованості (переплати) – до надавачів послуг. а щодо інформації по операціях, відображених за відповідним обліковим записом – до Ощадбанку.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора