В Україні стартує кампанія з вакцинування дорослих та дітей від дифтерії та правця

Імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин – ревакцинація. До цих захворювань відноситься дифтерія і правець. Діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, дорослі – кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб  зберігається близько 10 років.

ЩО ТАКЕ ДИФТЕРІЯ І ЧОМУ ВОНА НЕБЕЗПЕЧНА

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом.

Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Внаслідок дифтерії може виникнути блокування дихальних шляхів, інфекційно-токсичний шок, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), ураження нервової системи, нефрозонефрит, легенева інфекція (дихальна недостатність або пневмонія).

ЩО ТАКЕ ПРАВЕЦЬ І ЧОМУ ВІН НЕБЕЗПЕЧНИЙ

Правець  - це захворювання, що передається при контакті зі спорами бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Можна інфікуватися правцем при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.

Внаслідок правця може викникнути закупорка головної або однієї з дрібних гілок легеневої артерії  згустком крові, що потрапив з інших частин тіла через кровообіг (емболія легеневої артерії), пневмонія, легенева інфекція. Правець може призвести до смерті.

Провести щеплення ви можете в міській амбулаторії ЗПСМ за адресою: вул. Сергіївська, 20 з понеділка по п’ятницю з 08.00 – 14.00 год. Також у сільських амбулаторіях ЗПСМ Скадовського центру ПМСД:

Лазурненська амбулаторія ЗПСМ -  з понеділка по п’ятницю з 08.00 – 13.00 год.;

Красненська амбулаторія ЗПСМ - з понеділка по п’ятницю з 08.00 – 13.00 год.;

Антонівська амбулаторія ЗПСМ - з понеділка по п’ятницю з 08.00 – 13.00 год.;

Новомиколаївська амбулаторія ЗПСМ - з понеділка по п’ятницю з 08.00 – 13.00 год.;

Михайлівська амбулаторія ЗПСМ - з понеділка по п’ятницю з 08.00 – 13.00 год.;

Благодатненська амбулаторія ЗПСМ - з понеділка по п’ятницю з 08.00 – 13.00 год.

Захворювання краще попередити, ніж лікувати. Ми чекаємо вас у закладах первинної ланки надання медичної допомоги для проведення профілактичних щеплень проти дифтерії та правця!