«Хай прийдуть до тебе три празники в гості!»

11 січня 2020 року в концертній залі обласного онкологічного диспансеру в рамках реабілітаційного проекту творчі колективи Скадовського районного будинку культури подарували медичному персоналу та пацієнтам святковий концерт «Різдвяні настрої заради життя».

Усім нам зараз нелегко. Але цим людям важче в рази. Щодня вони вимушені боротися за життя, за своє місце під сонцем, місяцями, а то й роками не виходити з лікарняних палат. І часто все, що в них залишається, це віра, надія і любов – найчистіші і найсильніші людські емоції. Саме їх і хотілося подарувати, щоб ці люди не втрачали надію на світле майбутнє, віру в людей і добро, і звісно – любов, яка найбільше допомагає пережити важкі часи.

Яскраві виступи та запальні пісні підіймали настрій, дарували посмішки і просто надихали своїми талановитими виступами: солісти-вокалісти народної вокальної естрадної студії «Всі разом» (кер. Юрій Луканов) та вокальної студії Скадовського РБК (кер. Юрій Саранча), театр-танцю «Драйв» (кер. Валентина Хмара), Заслужений працівник культури України Анатолій Волошин, Олексій Бєлоус, народний ансамбль народної пісні «Радість» (кер. Любов Фабрикова), народний квартет «Калини цвіт» (кер. Анатолій Токарчук, Михайлівського СБК) та чарівні ведучі Ірина Безтравна і Алла Чуп’як.

Творчий колектив Скадовського районного будинку культури  бажає усім, щоб новорічно-різдвяної пори примножилися казкові миті у житті, до усіх доторкнулися чари і бажання неодмінно здійснилися!

Того ж дня біля головної ялинки у місті Херсоні вже традиційно відбулось театралізоване дійство, сповнене колядок, щедрівок та віншувань, яке організував і провів Херсонський обласний Центр народної творчості.

З усіх куточків Херсонщини на обласне свято за народними традиціями «Хай прийдуть до тебе три празники в гості!» з’їхалися 25 колядницьких та щедрувальних гуртів, аби продемонструвати свою співочу, акторську майстерність, прославити народження Ісуса Христа та побажати щасливого Нового року.

Серед них - дитячі та дорослі різножанрові колективи з Верхньорогачицького, Великоолександрівського, Нижньосірогозького, Новоронцовського, Олешківського, Білозерського, Каховського, Скадовського районів, Чаплинської, Присивашської, Каланчацької, Долматівської, Виноградівської об’єднаних територіальних громад, а також міст Нова Каховка та Херсон. Скадовщину гідно представили творчі колективи Лазурненського СБК – народний вокальний ансамбль «Вербиченька» та народний фольклорний ансамбль «Бабусі» (кер. Валентина Демчук); Михайлівського СБК – народний квартет «Калини цвіт» (кер. Анатолій Токарчук) та Скадовського РБК – народний ансамбль народної піні «Радість» (кер. Любов Фабрикова).

Творчі колективи вабили колоритом і самобутністю, дотепністю та оригінальністю, безпосередністю. Усі вони були нагороджені щедрими оплесками вдячних глядачів.

Яскравою та смачною подією свята став ІІ Різдвяний кулінарний фестиваль «Щедра кутя - багате життя!», в якому 17 учасників презентувати різноманітну кутю та інші страви різдвяного столу.

Від Скадовщини новорічний стіл зі смачною кутею накрили щедрі Лазурняни.

Зважаючи на величезне кулінарне розмаїття – на фестивалі було представлено близько 35 видів куті за різними рецептами - дуже складно цього разу прийшлося членам журі. Після гарячого обговорення всі учасники змагання були нагороджені дипломами та подарунками, а кращі - визначені у наступних номінаціях: «Різдвяний смак» - найсмачніша кутя - працівники Лазурненського СБК Скадовського району, шеф-кухар Валентина Гордійчук; «Традиції та інновації» - неординарна подача куті - творчі працівники Наталівського сільського клубу Чаплинської ОТГ, шеф-кухар Аліна Лях; «Фьюжн-кутя» - незвичне змішання інгредієнтів і смаків - вокальний ансамбль «Квітень» Брилівського селищного Будинку культури Виноградівської ОТГ, шеф кухар Тетяна Рудик; «На столі кутя - отже все до пуття!» - традиційний різдвяний стіл - працівники культури с.Зелене та РБК Верхньорогачицького району, шеф-кухарі Наталя Худенко та Ганна Турків; «Гарного господаря кутя величає!» - найбільше куті - народний аматорський колектив декоративно-ужиткового мистецтва «Подарунок», шеф-кухар Ганна Тетеря; «Вік живи вік учись!» - збереження та популяризація народних традицій - творчий склад працівників Магдалинівського СБК Чаплинської ОТГ, шеф-кухар Людмила Касьянова.