Роки, які змінили Україну

Сьогодні, 20 лютого виповнюється 5 років з дня розстрілу Небесної Сотні… Цього дня 2014 року під час Революції Гідності на Інституцькій вулиці у Києві силовики розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали "Небесною Сотнею". Тож саме сьогодні об 11.00 годині на центральній площі міста Скадовщина вшанувала Героїв Небесної Сотні.

На мітингу за загиблими жертв Майдану були присутні очільники  влади та органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, трудові колективи, молодь, представники громадських об’єднань.

День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності. Тому, саме 20 лютого, встановлено День Героїв Небесної Сотні, на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу тих хто віддав своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Перший заступник голови Скадовської райдержадміністрації Сергій Павленко, разом з військовим комісаром Скадовського районного військового комісаріату Валерієм Власиневичем згідно указу Президента України від 17.02.2016 року № 53/2016 Про відзначення державними нагородами медалями «За участь в Антитерористичній операції» відзначили 19 учасників захисників нашої держави.

Молебень за загиблими відправив Отець Володимир Цяпка.

Кожен з присутніх мав змогу поринути в спогади буремних днів та відкрито висловити свою думку. Символами майдану стали музика і піаніно на холоді. Від "Воинов света" до "Пливе кача…" Видовищності сьогоднішньому заходу додали  тематичні номери у виконанні аматорських колективів клубних закладів Скадовського району. Пісня «Білим по білому», у виконанні народного мішаного вокального квартету «Калини цвіт» (кер. Анатолій Токарчук, Михайлівський СБК), «Тату не йди» виконали вокальні гурти «Водограй» та «Гарячі серця» (кер. Олександр Бугаєнко, Дар’я Ходос, Широківський СБК). Літературну композицію «Дві душі» читала Даніела Марченко (Широківський СБК).

Мітинг-реквієм завершився покладанням квітів до пам’ятного знаку «Загиблим за єдину Україну!»

Нажаль старовинна лемківська пісня і зараз звучить при прощанні з полеглими бійцями. Так хочеться, щоб сьогодні вона пролунала востаннє…

Слава Героям Небесної Сотні! Слава Україні! Героям Слава!