Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щороку в Україні, як і всій Європі,  з 25 листопада по 10 грудня проходила  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Тисячі громадян  та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля  заради привернення  уваги громадськості до актуальних для  суспільства проблем: подолання сімейного насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

У нашому  районі дана акція також стартувала 25 листопада - в Міжнародний день боротьби за ліквідацію  насильства по відношенню до  жінок. Ця дата була обрана Генеральною Асамблеєю ООН не випадково. Саме цей день став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Відомо, що дати початку та завершення акції утворюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, розроблено спільний план заходів для всіх структурних підрозділів відповідальних за реалізацію державної політики щодо протидії домашньому насильству. Згідно якого проведені робочі зустрічі з працівниками виконавчих комітетів сільських рад, вуличні акції з розповсюдженням інформаційних буклетів та листівок «Кожен має право на допомогу!»,  «Як не стати жертвою домашнього насильства».

28 листопада 2019 року проведено засідання районної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми, під час якого здійснено аналіз повідомлень щодо випадків вчинення домашнього насильства.

02 грудня 2019 року проведено засідання «за круглим столом» на тему: «Надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства», розроблено план дій щодо відвідування родин, відносно яких неодноразово надходили повідомлення про вчинення домашнього насильства.

В останній день акції 10 грудня 2019 року за участю родин внутрішньо переміщених осіб, сімей, що потрапили в складні життєві обставини, проведено круглий стіл «Зупинимо насильство разом!» на якому, спеціалістом управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, всім учасникам заходу було вручено набори канцтоварів.