Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб
Управлінням праці та соціального захисту населення забезпечується реалізація державної політини у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб відповідно до чинного законодавства України.
Внутрішньо переміщеною особою визнається громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне місце проживання в Україні, яка покинула місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, проявів насильства та порушення прав людини. Особа набуває статусу внутрішньо переміщеної особи через взяття на облік в управлінні праці та соціального захисту населення, про що видається відповідна довідка про взяття на облік.
Механізм видачі таких довідок затверджено Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 зі змінами та доповненнями.
Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа подає відповідну заяву. Неповнолітніми дітьми, недієздатними особами або особами з обмеженою дієздатністю заяви подаються через законного представника. До заяви необхідно додати документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (посвідчення водія; посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідка на постійне проживання; посвідка на тимчасове проживання; картка мігранта; посвідчення біженця; проїздний документ біженця; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту). У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої надходить заява, додатково подають: документ, що посвідчує особу законного представника; документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника, коли законним представником є батьки (усиновлювачі); у разі потреби – свідоцтво про народження дитини.
Внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення мають право на всі соціальні виплати, передбачені для громадян України, а також на встановлений для осіб цієї категорії вид – щомісячну грошову допомогу.
Нарахування цієї допомоги проводиться відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 зі змінами та доповненнями.
Грошова допомога нараховується на сім’ю з дня звернення на шість місяців та виплачується одному з її членів. Розміри допомоги з 01 липня 2019 року становлять:
для пенсіонерів та дітей – 1000,00 грн.;
осіб з інвалідністю І групи та дітей з інвалідністю – 2033,20 грн.;
осіб з інвалідністю ІІ групи та дітей з інвалідністю – 1883,70 грн;
осіб з інвалідністю ІІІ групи та дітей з інвалідністю – 1638,00 грн.;
для працюючих осіб – 442,00 грн.
Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується з розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 грн.; для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, - 3400 грн., для баготодітної сім’ї – 5000 грн.
Отримати більш детальну інформацію з питань обліку внутрішньо переміщених осіб, призначення і виплати щомісячної грошової допомоги та інших належних соціальних допомог можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення за адресою: вул. Маріїнська, 78, м. Скадовськ, або за телефоном 5 35 03.