Афганістан: Час і досі не загоїв рани

До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, у Скадовському краєзнавчому музеї, з 12 лютого 2018 року, діє тематична виставка «І не стихає в сердці туга. Я там, ще й досі на війні!». На якій представлені документи, екіпірування радянських військових (форма одягу, зброя), особисті речі, фотографії воїнів-афганців, ветеранів Скадовського району.

13 лютого 2018 року, до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у краєзнавчому музеї, спільно з учнями 11-х класів та класного керівника, директора музею війни ЗОШ №3 І-ІІІ ступенів Білоус Лори Сергійовні було проведено захід «Афганістан: Час і досі не загоїв рани». До знаменної дати працівники музею запросили ветерана Афганської війни, голову спілки ветеранів Афганістану Фоменко Віктора Геннадійовича. Він розповів учням, як проходила його служба в прикордонних військах, коли він потрапив до пекучого сонця чужої країни. Це був 1987 рік, до закінчення конфлікту залишалось 2 роки. І саме 13 лютого 1989 року Віктор Геннадійович покинув Афганістан.

Згадувати про війну треба, до тих пір, поки людство неспроможне бути сказати: «Ми не тільки не хочемо війни, ми зробили все, щоб її не було, і її не буде!». 29 років минуло з часу виведення радянських військ з Афганістану, а події в цій країні залишаються живим болем для багатьох колишніх солдатів та офіцерів, що воювали в цій війні. Тоді, йдучи у те пекло, вони вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок, що несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не вбивати, а захищати нове життя.

Діти цього дня читали і дарували ветеранам вірші про Афганістан. Затамувавши подих присутні слухали розповіді працівників музею, ветерана-афганця Віктора Геннадійовича, про війну, яка тривала майже 10 років. По завершенні зустрічі працівники музею подякували усіх присутніх, побажали міцного здоров’я, довгих та радісних років життя.

15 лютого 2018 року, у Скадовському краєзнавчому музеї, буде проведено день відкритих дверей. Працівники музею запрошують всіх бажаючих відвідати музей, ознайомитися з виставкою та вшанувати пам'ять воїнів, які виконували свій інтернаціональний обов’язок.