Україна у вінок вдяглася

Під такою назвою 14 березня 2018 року відбувся творчий звіт самодіяльних колективів Красненського сільського будинку культури (директор Світлана Шафрановська).

В фойє оглядову комісію гостинно зустріла сільський бібліотекар в образі завзятої господині, яка за традиційними українськими звичаями пригостила смачною кутею, пиріжками з маком та узваром. До цього спонукала і атмосфера інсценування покутті. На фоні щедрівки «Щедрик» бібліотекар ознайомила з історією виникнення і проведення зимових свят. Учасники любительського об’єднання «Витівник» презентували майстер-клас по виготовленню тематичних оберегів із соломи «різдвяних павуків». До уваги журі було представлено виставку-фотозвіт про пророблену культармійцями у 2017 році роботу. Ця виставка постійно діюча для громади села. Велику зацікавленість визвали і роботи з бісеру та ниток у виконанні Левицького Анатолія Анатолійовича.

Після чого журі запросили до оглядової зали, яка прикрашена композиціями, що відтворювали пори року. Звіт почався з зимової тематики ще в фойє, а пісня «Ой пришла зима» продовжила її вже у залі. Так один за одним, переплітаючись між собою художніми номерами, учасники огляду відтворили у своїх номерах пори року, що йдуть одна за одною. Звучали пісні «Казкові сни», «Перше почуття», «Сопілочка», «Пташечка-перепілочка», «У сосновому борочку», «Вербова дощечка», «Сорочинський ярмарок», «Перевесло» та інші. Мала місце і сценічна мініатюра місцевого значення «На першій гулі» - робота гуртка художнього слова(керівник Шафрановська С.В.). Кожен номер був тематично костюмований, яскравий та естетичний. Усі номери об’єднувались однією тематичною лінією «Пори року».

В огляді взяли участь колективи: жіночій ансамбль «Злагода», вокальний ансамбль «Райдуга», дитячий ансамбль «Краплинки», солісти- Гнатюк В., Івашункіна О., Сервуля Д., Глазовська Ю., Фоменко О., гурток художнього слова.

Показали свою роботу і учні філії музичної школи, що працює у селі Красному. Завершився огляд музичним твором «А я живу на рідній Україні».