Підсумки профорієнтації І семестру 2019-2020 навчальних років

Фото без опису   Фото без опису                Професійна орієнтація молоді,  в тому числі учнівської -  є важливою складовою роботи державної служби зайнятості. Профорієнтація – це наукова дисципліна  спрямована на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати їй обрати одну з найбільш підходящих для неї професій  з врахуванням потреб сучасного ринку праці та містить технологію розвитку у людини позитивного ставлення до праці.

Вибір професії — це одне з найважливіших і найскладніших питань, які тільки можуть зустрітися на життєвому шляху. Професія — це наші можливості, успіхи, переконання, погляди і перспективи, наша професія — це наше життя.

Профорієнтаційна робота проводиться  з  учнями  на всіх етапах шкільного навчання. Активна робота, включаючи профдіагностику, проводиться з учнями 8-11 класів.

Протягом першого семестру 2019-2020 навчальних років Скадовською районною філією Херсонського обласного центру зайнятості в профорієнтаційний роботі використовувались наступні форми взаємодії з молоддю:

-    профконсультаційні уроки (протягом навчального року проведено 60 уроків, охоплено 1091 учень);

-   індивідуальні консультації із застосуванням психологічного тестування (проведено 26 тестувань);

-    профінформаційний груповий захід – екскурсія до центру зайнятості (приймало участь 18 учнів);

-   презентація навчального закладу (охоплено 81 учень);

-   професіографічна екскурсія (приймало участь 18 учнів);

За вересень-грудень поточного року профорієнтаційні послуги отримали 1234 учня   8-11класів загальноосвітніх шкіл м. Скадовськ та Скадовського району, а саме: Улянівської, Володимирівської, Новомиколаївської, Михайлівської, Шіроківської, Шевченківської, Благодатненської, Таврійської, Лазурненської, Олександрівської, Красненської загальноосвітніх шкіл, а також Скадовської ЗОШ №3, Скадовської СЗОШ "Академія творчості",ОЗ СНВК «Академічна гімназія» та Скадовської філії Херсонського вищого училища фізичної культури.

24 жовтня 2019 року Скадовською районною філією Херсонського обласного центру зайнятості спільно з комунальним закладом Скадовської районної ради «Міжшкільний навчально-виробничий комбінат» та комунальним закладом «Бериславський медичний коледж» проведено презентацію навчального закладу для учнів старших класів шкіл Скадовського району. У заході взяли участь 81 учень 10-х та 11-х класів з Улянівської, Шевченківської, Володимирівської, Новомиколаївської, Михайлівської загальноосвітніх шкіл Скадовського району.

15 листопада 2019 року фахівцями з профорієнтації Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості організовано та проведено для учнів 10-го класу Скадовської СЗОШ "Академія творчості" професіографічну екскурсій до отеля «Затишний». Професіографічна екскурсія - саме та форма роботи, яка наочно дає змогу ознайомитись із структурою роботи підприємств, установ та організацій, професіями, які є затребуваними та вимогами роботодавців до претендентів на вакантні посади.

26 грудня 2019 на замовлення керівництва Скадовської філії Херсонського вищого училища фізичної культури для 28 учнів зазначеного закладу було проведено профорієнтаційне заняття «Свідомий вибір професії – запорука успішного майбутнього» у приміщенні Скадовської філії Херсонського обласного центру зайнятості.

Мета всіх профорієнтаційних заходів - інформування учнів про широкий світ професій, виховання позитивного ставлення до різних видів професійної діяльності, прищеплення відповідальності за своє професійне майбутнє, розкриття творчого потенціалу у виборі майбутньої професії та удосконалення знань.

Зазначаємо, що стрімкий розвиток сучасних технологій, постійні зміни на ринку праці, суворі вимоги роботодавців щодо майбутніх працівників ставлять питання профорієнтації  в ряд актуальних та першочергових завдань у навчанні та вихованні підростаючого покоління, формуванні професійного потенціалу та економічного розвитку  країни.