Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Сімейні форми виховання дітей

           Для забезпечення дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, належних умов для зростання у сімейному оточенні, в державі створені такі сімейні форми  виховання як дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї та патронатні сім’ї.

            Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківсьного піклування, але не більше 10 дітей, включаючи рідних дітей батьків- вихователів.

            Прийомна сім’я –це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

            Вихованці перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях до досягнення ними 18 років, а в разі продовження навчання – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23 років.

            Батьки-вихователі та прийомні батьки щомісяця отримують кошти на утримання дитини та грошове забезпечення як винагороду за виховання. Державна соціальна допомога на вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей нараховується у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткових мінімумів. Таким чином, розмір допомоги на сьогоднішній день становить 4447,50 грн для дітей віком до 6 років, 5545 грн для дітей віком від 6 до 18 років, 5255 грн для дітей віком від 18 до 23 років і на дітей з інвалідністю 6226,50 грн (до 6 років) та 7763 грн (від 6 до 18 років).

            Батькам-вихователям та прийомним батькам виплачується грошове забезпечення у розмірі 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину ( 2102 грн).

            Наприклад, якщо у прийомну сім’ю влаштовано 3 дітей віком від 6 до 18 років, тоді разом з грошовим забезпеченням прийомних батьків цій сім’ї буде нараховано щомісяця 22941 грн (16635 грн на дітей та 6306 грн на батьків).

            Патронатна сім’я – це сім’я, в яку тимчасово влаштовані діти на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Строк перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. В окремих випадках строк перебування дитини в сім’ї може бути подовжений до шести місяців за рішенням органу опіки та піклування.

            На кожну дитину в патронатній сім’ї виплачується соціальна допомога в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (4447,50 грн для дітей до 6 років та 5545 грн на дітей від 6 до 18 років). Крім того, за надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується грошове забезпечення в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (10510 грн). У разі, коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

             Для прикладу: в патронатній сім’ї перебувають двоє дітей віком від 6 до 18 років. Щомісяця ця сім’я буде отримувати 23702 грн державної допомоги (11090 грн на дітей та 12612 грн грошове забезпечення патронатним батькам).

            Розміри соціальних виплат будуть збільшуватися відповідно до того, як збільшуватимуться прожиткові мінімуми для дітей та працездатних осіб.

            За період перебування дітей у дитячих будинках сімейного типу, прийомних  та патронатних сім’ях будуть сплачені страхові внески і він буде включений до страхового стажу під час призначення пенсії батькам-вихователям, прийомним  та патронатним батькам. 

            Інформацію щодо створення дитячих будинків сімейного типу, прийомних та патронатних сімей можна отримати в службі у справах дітей районної державної адмінстрації за телефоном 5 32 33, а інформацію стосовно нарахуванням їм державних виплат – в управлінні праці та соціального захисту населення за телефоном 5 35 03.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора