Усе залежало від них

До слова слово, наче вишиванку,

В народну пам'ять золоті стьожки.

І кожне покоління на світанку

По них життя рівнятиме стежки.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». Щорічно у цей день ми схиляємося перед відвагою, силою духу й стійкістю громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності .

З метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, прищеплення любові до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості, бажання стати гідними громадянами України в закладах загальної середньої освіти пройшли меморіальні заходи за участі громадських організацій, очільників влади, батьківських колективів, учасників антитерористичної операції на сході країни: години-реквієми «Небесній Сотні шана й молитви…», «Небесна Сотня у вирій полетіла»; години пам’яті «А сотню вже зустріли небеса», «Хоробрі серця»; патріотичні години «Вічна слава безсмертю Хоробрих», «У пам’яті сльози, що гіркіш полину. Три війни, які змінили Україну»; акції пам’яті «Навіки в пам’яті народу», «Усе залежало від них».

Класними керівниками, учителями музичного мистецтва організовано  фестивалі патріотичної пісні «Ми – українці!», «Майдан душі».

У рекреаціях демонструються виставки-фотосвідки «Обличчя майдану», виставки-перегляди подій «Майдан – фортеця духу».

У кабінетах та класних кімнатах укладено виставки-репортажі матеріалів «Покарані за любов до України», «Майдан. Історія протесту».

У музеях  демонструються фото-документальні виставки «Борімося – поборемо! Нам Бог помагає!» (до роковин подій на Майдані Незалежності та Дня Небесної Сотні); тематичні виставки «Пам’яті Героїв Небесної Сотні»; проведено меморіальні екскурсії.

У бібліотеках упорядковані книжкові виставки, викладки періодичної преси, фотоілюстративні експозиції та проведено цикли бібліографічних оглядів літератури «Героям Небесної Сотні присвячується…»

Учителі історії разом з учнями 9-11 класів  підготували виступи-презентації «Лицарі Небесної Сотні», презентації-вшанування «Небесна Сотне, Ви тепер святі», провели диспути «Герої нашого часу»

Учителі образотворчого мистецтва підготували віртуальні виставки українського мистецтва «Правдиві свідчення від Революції Гідності до сьогодення», «Події Майдану очима митців».

Учнівські, педагогічні, батьківські колективи запрошені до перегляду циклу 7  документальних фільмів «Зима, що нас змінила» Володимира Тихого, «Жіночі обличчя революції»  Наталії П'ятигіної, «Молитва за Україну» (Pray for Ukraine) Євген Афінієвського, «Небесна сотня» відомого німецького письменника та кінопродюсера Крістіана Зайделя.

Учителі словесності анонсували художню та художньо-документальну літературу: найпершу антологію поезій і найпершу поетичну і художню книгу про Євромайдан «Материнська молитва. Українки – героям Майдану»  Тетяни Череп-Пероганич; «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву» Оксани Забужко; «Майдан. (Р)Еволюція духу» Антіна Мухарського; «Євромайдан: хроніка відчуттів» та «Євромайдан. Лірична хроніка» упорядника Василя Карп’юка, авторами виступили Тарас Прохасько, Іван Ципердюк, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Юрій Винничук; провели години патріотичного слова «Полум’яне слово боротьби», «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені, у кожному із нас».

Для молодших школярів відбулося знайомство з книгою Христини Лукащук «Казка про Майдан», де у формі казки вона пояснює наймолодшим українцям події зими 2013-2014 рр. у цілком міфологічному ключі – чорні птиці Зла беркути і породжені божими голубами працьовиті українці.

Інформаційний дайджест в комунальній установі «Скадовський районний методичний кабінет» провела завідувач Наталія Білоус, підкреслюючи важливість подій для кожного українця, зазначила: «Майдан Незалежності – справді те місце, де здобували свою свободу. Це дивне, неймовірне місце, потужна точка енергії нашого народу, де встигли відчути все: і радість, і безвихідь, і горе, і біль, і гордість, і повагу. Сміливі, цілеспрямовані, справедливі, мужні, сильні духом, вольові, незалежні – це все вони – Герої Небесної Сотні створили новий символ свободи, незалежності й самі стали ним. Вони не хотіли визнання Героя, вони просто дуже сильно любили свою матір – Батьківщину!»

20 лютого 2018 року представники учнівських, педагогічних колективів закладів загальної середньої освіти, відділу освіти райдержадміністрації, комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет» брали участь у районних заходах та церемонії покладання квітів до пам’ятного знака героям Небесної Сотні на площі міста.

Сьогодні ми схиляємо низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито в мирний, цивілізований час ХХІ століття – Героями Небесної Сотні, героями, які загинули в зоні АТО, тими, хто захищає кордони нашої держави.

Ми, українці ще раз довели, що прагнення людей до волі й цивілізованого людського життя - непереможні.