Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Підсумки проведення туристично-курортного сезону 2018 року у Скадовському районі

Питання забезпечення повноцінної роботи курортно-рекреаційної зони району під час проведення курортно - туристичного сезону 2018 року є важливим як в плані соціального, так і економічного розвитку району та знаходиться на постійному контролі, як місцевих органів виконавчої влади так і органів місцевого самоврядування.

Протягом курортно-туристичного сезону 2018 року, згідно розпорядження голови районної державної адміністрації від 20 березня 2018 року № 109 «Про забезпечення підготовки та проведення в районі курортно-туристичного сезону 2018 року», структурними підрозділами районної державної адміністрації, виконавчими комітетами органів місцевого самоврядування району та територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади проводилися необхідні заходи для забезпечення його проведення на належному рівні. 

З метою просування туристичного продукту Скадовського району, значну увагу приділено участі у обласних та Всеукраїнських туристичних заходах. Зокрема, спільно з обласною державною адміністрацією представили свій рекреаційний, туристичний потенціал на 24 Міжнародній туристичній виставці Uitt 2018 "Україна – подорожі та туризм", де більш ніж 7 тисяч агітаційних продуктів надано безпосередньо цільовій аудиторії. Взяли активну  участь під час офіційного відкриття туристичного сезону на Херсонщині, яке відбулося на території історико-культурної пам’ятки національного значення «Кам’янська Січ». Відвідали ряд семінарів та презентацій серед яких розглядалися питання на тему «Інфраструктурні рішення для розвитку туристичних територій», «Презентація Національної програми лояльності «Турист України»» та інші.

Було  розроблено та виготовлено туристичну айдентику району, туристичний календар, інвестиційний профіль.

Згідно розпорядження голови районної державної адміністрації  від 15 березня 2018 року № 102 «Про підготовку до функціонування закладів оздоровлення та відпочинку  на території Скадовського району», створена відповідна робоча група та підготовлено пакет першочергових документів щодо їх відкриття. Зазначеною  робочою групою, за письмовими зверненнями керівників закладів відпочинку та оздоровлення, проведено 34 перевірки цих  закладів та забезпечено  швидке реагування членів комісії на звернення громадян під час проведення оздоровчого сезону.

На постійному контролі районної державної адміністрації трималось питання роботи  каналізаційно-насосних станцій та очисних споруд м. Скадовська та смт Лазурне.

В період оздоровчого сезону очисні споруди функціонували, згідно укладених договорів з оздоровчими закладами та іншими надавачами послуг на відведення стічних вод, без перебоїв. 

На контролі районної державної адміністрації трималось питання розроблення та погодження схем санітарного очищення населених місць у відповідності до нормативів.

Станом на 01 жовтня 2018 року не затверджена схема санітарного очищення м. Скадовська, хоча питання було винесено на сесію міської  ради. Проект не затверджений депутатами міської ради.

Схеми санітарного очищення смт Лазурне та с.Красне затверджені відповідними рішеннями сесій, проте не погоджені з Скадовським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області .

Крім того,  під час оздоровчого сезону, комісійно проведені обстеження тимчасових і  стаціонарних закладів торгівлі та громадського харчування. Скадовським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області проведені позапланові перевірки закладів за скаргами громадян на незадовільний санітарний стан та реалізацію неякісної продукції. За результатами перевірок надані  пропозиції щодо усунення порушень  та проконтрольовано їх виконання.

За дорученням Прем’єр-міністра України від 17 липня 2018 року № 29476/0/1-18 проведено позапланові перевірки 20-ти дитячих закладів оздоровлення та відпочинку району. За результатами перевірок складено акти та приписи. Встановлено контроль за їх виконанням.

Протягом оздоровчого сезону 2018 року Скадовським міжрайонним відділом ДУ «Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводився лабораторний контроль згідно із укладеними договорами та за заявками. За станом виконання протиепідемічних заходів в закладах оздоровлення та відпочинку, об’єктах водопостачання, водовідведення, моніторинг якості води відкритих водоймищ та грунту на пляжах.

В районі проведена значна робота щодо оздоровлення дітей. Оздоровленням та відпочинком  охоплено 3770 дітей шкільного віку району, що складає 100,5% від запланованого (3751дітей), з них 1751 дитина пільгових категорій (діти-сироти, діти з малозабезпечених сімей, діти внутрішньо переміщених осіб, діти, батьки яких постраждали або беруть участь безпосередньо в АТО та інші).

Скадовським відділенням Херсонської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України протягом курортного сезону забезпечувався контроль за надходженням до бюджетів усіх рівнів податків та зборів від оздоровчих закладів району та місць тимчасового розміщення відпочиваючих.

Станом на 01 жовтня 2018 року до зведеного бюджету від підприємств оздоровчої галузі надійшло 15,3 млн.грн., що складає 10,9%  від загальних надходжень, в т.ч. до Державного бюджету України надійшло 4,6 млн.грн., до місцевого бюджету 10,7 млн.грн. Від сплати туристичного збору надійшло 243,6 тис.грн ( 41,2% від запланованого обсягу надходжень), з них по  Скадовській міській раді – 125,6 тис.грн,  Лазурненській селищній раді - 92,9 тис.грн та по Красненській  сільській раді – 25,1 тис.грн. До кінця поточного року очікується продовження надходжень від сплати туристичного збору.

Скадовським відділенням Новокаховського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Херсонській області вжито заходи щодо забезпечення контролю за дотриманням громадського порядку в період туристично-курортного сезону 2018 року. На цей період було створено додаткові патрулі, які несли службу з забезпечення публічного порядку у посиленому режимі. Маршрути патрулювання максимально наближені до місць відпочинку людей, оздоровчих закладів, пансіонатів. Забезпечено постійний контроль за дотриманням громадянами законодавства України щодо споживання алкогольних і тютюнових виробів у громадських місцях, зокрема на пляжах. У період червня-вересня поточного року виявлено 56 фактів розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях. В літній період було посилено контроль за ліквідацією нелегальної торгівлі харчовими продуктами. У результаті проведених заходів складено адміністративні протоколи за 79 фактами торгівлі з рук в невстановленому місці, з них - 65 протоколів перебувають на розгляді Скадовського районного суду, 14 - розглянуто та накладено штраф на суму 289 гривень.

12 липня 2018 року відбувся виїзд в м. Скадовськ членів обласної робочої групи з питань забезпечення вимог бюджетного законодавства під час проведення курортного сезону в області. Робочою групою проведено обстеження місць масового відпочинку населення на узбережжі з метою забезпечення вимог чинного законодавства при проведенні курортного сезону, зокрема щодо відкриття та функціонування розважальних закладів, об’єктів торгівлі, легалізації праці, забезпечення відповідних до бюджетів усіх рівнів. Під час виїзду проведено ряд заходів, а саме:

- роз’яснювальну роботу з населенням та суб’єктами господарювання з питань реєстрації підприємницької діяльності та декларування доходів, отриманих від надання майна в найм відпочиваючим;

- обстеження місць масового відпочинку населення на узбережжі та проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання вимог чинного податкового та трудового законодавства.

Робочою групою з  питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості  із  виплати заробітної плати,     дотримання       мінімальних гарантій    у   сфері  оплати  праці   та  інших   соціальних   виплат на звітну дату проведено 21 рейд, обстежено 379 суб'єктів господарської діяльності. В результаті проведеної роботи виявлено без оформлення трудових угод у відповідності до чинного законодавства  41 найманий працівник, праця 28 осіб легалізована.

Представниками комунального закладу «Скадовська районна центральна лікарня» спільно з комісією по  підготовці до функціонування закладів оздоровлення та відпочинку  на території Скадовського району перевірялися медпункти, необхідна документація, лікарські засоби первинної допомоги та інше, а також пропонувалися керівникам оздоровчих закладів укладення договорів  в частині надання вторинної медичної допомоги. Амбулаторна медична допомога особам, які відпочивали в оздоровчий сезон 2018 року на підвідомчих  територіях в курортних населених пунктах, здійснювались лікарями амбулаторій за місцем перебування та медичними працівниками оздоровчих закладів.

Скадовським районним сектором  Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області впродовж курортно-туристичного сезону 2018 року спільно з органами влади та органами місцевого самоврядування постійно проводилися обстеження об’єктів торгівлі, громадського харчування, пунктів прокату маломірних плавзасобів, засобів розваг на воді (водні гірки, атракціони тощо) щодо дотримання законодавства України, а також спільно з комісією по  підготовці до функціонування закладів оздоровлення та відпочинку  на території Скадовського району перевірялося забезпечення необхідного рівня безпеки відпочиваючих та приведення об’єктів до норм чинного законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

З метою популяризації туристичної галузі району проведено ряд фестивалів у Скадовському районі, зокрема культурно-мистецьких,  спортивних та інших заходів. Наприклад,  Всеукраїнський   благодійний фестиваль «Чорноморські ігри», Всеукраїнський юнацький конкурс «Джаз над морем», фестивалі «Битва за море», «Чорноморський зорепад» «Скадовська курортна ліга гумору» та інші.

У туристично - курортному сезоні поточного  року надано послуг відпочинку, оздоровлення та розміщення 869,7 тис. відпочиваючих,  що дещо менше порівняно з оздоровчим сезоном 2017 року.

Незначне зменшення кількості відпочиваючих у порівнянні з аналогічним періодом минулого року спричинене зниженням рівня доходів населення, збільшенням цін на послуги відпочинку. Окрім того, відкриття кордонів з ЄС громадянам з біометричними паспортами дозволяє за ті ж самі кошти відпочити за кордоном. Аномальна кількість чорноморського корнероту  (медуз) на узбережжі м.Скадовська, смт Лазурне та о.Джарилгач стримали потік туристів, а також викликало у відпочиваючих суттєве незадоволення.

Також, у цьому році залишилась проблема додержання санітарних норм на о.Джарилгач. Для відстеження ситуації пов’язаної з упорядкуванням місць масового відпочинку та екологічним станом на о.Джарилгач районною державною  адміністрацією утворено робочу групу, якою проведено 7 засідань та складено 7 протоколів. За результатами проведених засідань, з метою вирішення, проблемних питань направлялися листи  ТОВ «Скадовськ-Марина», філії державного підприємства «Адміністрація морських портів», Державній екологічній інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря та запрошувалися на наради підприємці, які користувалися земельними ділянками на о.Джарилгач.

Для вирішення проблемних питань у галузі туризму району у наступному році необхідно акцентувати увагу на чіткій координації дій районної державної адміністрації, місцевих рад, державних установ, підприємств, організацій, закладів розміщення та оздоровлення щодо забезпечення належних умов для гостей району, покращення туристичної інфраструктури, сприяння підвищенню розвитку туристичної галузі та, як наслідок, покращенню його іміджу та збільшення кількості туристів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора