Будьте пильними під час придбання ліків та виробів медичного призначення!

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до абзацу 7 пункту 164 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від     30 листопада 2016 року № 929 ліцензіат, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, повинен мати в залі обслуговування населення інформацію про наявність ліцензії, особливості правил відпуску лікарських засобів, місцезнаходження і номер телефону ліцензіата, якому належать аптека та структурні підрозділи, місцезнаходження і номер телефону державного органу у справах захисту прав споживачів, місцезнаходження і номер телефону територіального органу державного контролю якості лікарських засобів, а також книгу відгуків та пропозицій.

Таким чином, реалізація лікарських засобів без наявності ліцензії та/або за місцями провадження діяльності, які не внесені до ліцензійного реєстру, заборонена.

З метою недопущення розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів, субстанцій, ввезених на територію України, руху використаного та списаного технологічного обладнання, що використовувалося для виробництва лікарських засобів та забезпечення постійного контролю якості лікарських засобів, що знаходяться в обігу, Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області (далі – Служба) затверджено склад постійно діючої робочої групи, до складу якої увійшли спеціалісти Служби, представник УСБУ України в Херсонській області, представник Департаменту здоров’я ХОДА, старший оперуповноважений відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління Головного управління ДФС у Херсонській області, оперуповноважений відділу викриття кримінальних правопорушень у митній сфері оперативного управління Головного управління ДФС у Херсонській області.

Враховуючи вищевикладене, просимо у випадку наявності інформації щодо діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами без ліцензії на території району, терміново сповіщати Державну службу з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Херсонській області (тел./факс: (0552) 46-75-61) та правоохоронні органи  (тел.: (05537) 5-02-02) із обов’язковим зазначенням адреси реалізації.

Тож будьте пильними та відповідальними під час придбання ліків та виробів медичного призначення. Завжди пам’ятайте, що безконтрольна реалізація лікарських засобів тягне за собою негативні наслідки як для суспільства в цілому так і несе загрозу здоров׳ю та життю ваших рідних.