«Ангели Майдану»

Фото без опису    Фото без опису

18 лютого 2014 року розпочався найкривавіший і завершальний етап Революції Гідності, який тривав протягом двох днів. Станом на ранок 19 лютого кількість жертв становила 25 людей, з них – 16 мирних протестувальників та 9 співробітників силових структур. Пізніше було з’ясовано, що частина людей загинула від куль снайперів. У кривавому протистоянні під час протесту на Майдані загинуло більш як сотня мирних українців. Їх назвали Небесною сотнею, вшанували званням Героїв України.

Саме сьогодні, 20 лютого 2019 року відзначаються вже п’яті роковини вшанування загиблих патріотів Небесної сотні. Так і в Красненському сільському будинку культури (директор Світлана Шафрановська) проведено захід під назвою «Ангели Майдану». Під час заходу згадані події того часу, використані фотоматеріали та відео перегляд «Хронологія подій, що забрали життя людей». Схвильованими прозвучали поетичні рядки про загиблих на Майдані у виконанні учасників гуртка художнього слова Фоменка Дмитра та Гагана Назара. Прозвучали тематичні пісні «Гори свіча» та «Над землею туман» у виконанні ансамблю «Райдуга». Наприкінці заходу пам’ять загиблих всі присутні вшанували хвилиною мовчання та запаленням свічок пам’яті.

20 лютого 2019 року о 10.00 біля адмінбудівлі Володимирівської сільської ради проведено мітинг до Дня Герої Небесної Сотні за участю органів місцевого самоврядування, трудових колективів, громадськості.

20 лютого 2019 р. в смт. Лазурне, біля пам’ятного знака Героям України, відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті «Небесної сотні», усіх хто загинув у боротьбі за незалежність, свободу і єдність України: «Герої не вмирають!».

Мітинг відкрила директор КЗ «Лазурненський СБК» Валентина Демчук. Пролунав гучно «Гімн України». На мітингу були присутні представники від громади, учасники АТО, учні ЗОШ, адміністрація селищної ради, дитячого садка та працівники і аматори селищного будинку культури.

З доповіддю виступила секретар селищної ради Ганна Чорноус. Від ради ветеранів виступила голова ради ветеранів Надія Москалюк, яка очолює клуб «Ветеран» при СБК. Учасник АТО Валерій Шавалда виступив від учасників Ато. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв України – «Небесну сотню».

Панахиду по загиблим героям України відправив отець Андрій, української православної церкви.

У мітингу прийняв участь: народний вокальний ансамбль «Вербиченька», керівник Валентина Демчук. У їх виконанні прозвучали пісні: «Прокинься моя Україна», «Плакала калина», «Не твоя війна». Ведучі на мітингу: вихователь дитячого садка «Сонечко» Ірина Владимиренко та Артем Гуртовий, учасник гуртка «Художнє слово», керівник Тетяна Токарик. Мітинг-реквієм закінчився покладанням квітів до пам’ятного знаку Героям України.

Фото без опису     Фото без опису