Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб під час карантину

У зв’язку з запровадженням у державі карантинних заходів на протидію коронавірусній хворобі відбулися зміни в законодавстві у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб. Так, на час дії карантину забороняється здійснення перевірок їх фактичного проживання при призначенні належних соціальних виплат. Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам приймає рішення про призначення або відмову в призначенні соціальних виплат без акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Крім того, на період дії карантину та протягм 30 днів з дня відміни карантину забороняється:

прийняття рішення про скасування довідки внутрішньо переміщеної особи;

зупинення акціонерним  товариством „Державний ощадний банк України” видаткових операцій за поточним рахунком у разі непроходження фізичної ідентифікації одержувачем соціальних виплат.

Внутрішньо переміщеним особам подовжено строки виплати державних допомог, зокрема допомоги, за призначенням якої вони найчастіше звертаються – щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. У разі, коли закінчення поточного шестимісячного строку виплати грошової допомоги відбулося в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням хвороби, та протягом 30 днів з дня відміни карантину, призначення допомоги на наступний строк здійснюється без подання відповідної заяви та документів у такому ж розмірі, в якому вона виплачується в поточний шестимісячний строк.

Після закінчення карантинних заходів отримувачам необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення із заявою та необхідними документами для проведення перерахунку розміру виплаченої допомоги.