Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Подбайте про свій соціальний захист сьогодні!

            Зазвичай словосполучення «Пенсійний фонд» асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, головне управління Пенсійного фонду України в області виконує важливу соціальну функцію – забезпечує своєчасну виплату пенсій і допомог більш ніж 293 тисячам громадянам Херсонщини.

            Проте сфера діяльності Пенсійного фонду набагато різноманітніша. Одним із важливих обов’язків є ведення реєстру застрахованих осіб, який формується на підставі звітності, поданої страхувальниками (роботодавцями) до органів державної фіскальної служби.

            Серед великих категорій страхувальників є фізичні особи – підприємці. На противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу.

            Нагадаємо, що страховий стаж особи – це період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. Саме це забезпечує право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог.

            Фізичні особи підприємці повинні знати, що з 1 січня 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, складає 25 років і надалі він буде збільшуватиметься. Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019році, – це 26 років, у 2020 році – 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.
            Для зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям, у тому числі «спрощенцям», необхідно своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок та подавати річну звітність до органів фіскальної служби.
            Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску завантажуються до системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги в центрі зайнятості та інших соціальних виплат. 
            Згідно діючого законодавства, фізичні особи – підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому, ніж 22% від мінімальної зарплати, яка на сьогодні складає 3723 грн, відповідно, мінімальний страховий внесок – 819 грн 06 коп на місяць. Максимальна величина доходу, яка підлягає оподаткуванню, складає 55845 грн, відповідно, сума нарахованого єдиного внеску – 12285,90 грн.
            Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, з 1 січня 2018 року зобов’язані сплачувати єдиний внесок щоквартально в розмірі 22% від суми отриманого доходу, але не менше, ніж мінімальний страховий внесок за кожен місяць, навіть у разі відсутності доходу.
            Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за звітний квартал, – до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, виникає недоїмка, на яку нараховуються фінансові санкції. 
            Наявність недоїмки зі сплати страхових  або єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і приватний підприємець ризикує залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

          Тому закликаємо усіх приватних підприємців: розрахуйтеся з боргами по страхових та єдиному внесках! Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора