Підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення за 2018 рік

Впродовж 2018 року управлінням соціального захисту населення проводилась робота з реалізації завдань, визначених законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері соціально-трудових відносин, надання субсидій, пільг, державних соціальних допомог, компенсацій, матеріально-побутового обслуговування інвалідів і ветеранів.

Найактуальнішим питанням було забезпечення населення житловою субсидією.

В районі 6401 сім’я користується безготівковою субсидією на житлово-комунальні послуги. Загальна сума нарахованих субсидій на оплату послуг склала 49621,5 тис. грн. Середній розмір субсидій на одну сім’ю становить 503,63 грн. на місяць. Прийнято 2860 заяв щодо призначення субсидій на придбання скрапленого газу та твердого побутового палива з яких 2757 сім’ям призначено субсидію на загальну суму 8217,7 тис. грн.

В районі створена та  працює комісія по вирішенню спірних питань при наданні населенню субсидій. В своїй роботі комісія враховує складне матеріальне становище окремих груп громадян, коли їх матеріальні умови не відповідають стандартним вимогам для оформлення субсидій.  Багато сімей отримують субсидію згідно рішення цієї комісії. Це сім’ї, які орендують житло, які хочуть, щоб субсидія нараховувалася на фактично проживаючих осіб в домогосподарстві, а також індивідуальні забудовники будинки, яких не прийняті в експлуатацію. За звітний рік на комісії розглянуто 3089 заяв громадян з приводу призначення субсидій з яких 2777 отримали позитивне рішення та 312 відмовлено в призначені відповідно до вимог діючого законодавства.

Протягом червня-серпня спеціалістами управління прийнято 1869 заяв на монетизацію залишків невикористаних субсидій, що виникли у зв’язку з економним споживанням природного газу та електропостачання. Загальна сума невикористаних субсидій щодо яких надійшли заяви на виплату становить1173,2 тис.грн.

В районі державну підтримку отримують 4830 родин. З них державну допомогу сім’ям з дітьми - 2403 сім’ї, 110 сімей – тимчасову допомогу на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,1434 -малозабезпечені сім’ї, 81-  особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, 257 - громадяни, що проживають разом з особами з інвалідністю І чи ІІ гр. внаслідок психічного захворювання на догляд за ними, 91- громадянин, не маючий права на пенсію, 32 громадян - на дітей померлого годувальника, 133 громадянина, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю І групи або особою, яка досягла 80 років, 48- громадяни, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату, 241 сім’ї переміщеній з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО призначено адресну допомогу.

Десяти прийомним сім’ям та трьом дитячим будинкам сімейного типу району, які для спільного проживання та виховання влаштовано 35 дітей, станом на 01 січня нараховано та виплачено 2002,1 тис. грн. державної соціальної допомоги на дітей сиріт, грошового забезпечення прийомним батькам та батькам-вихователям за надання соціальних послуг у прийомній сім’ї за принципом «гроші ходять за дитиною» та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за прийомних батьків.
         Станом на 01 січня 2019 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації перебуває 2329 осіб з інвалідністю, з них 162 дитини з інвалідністю.

Дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю та жінкам видано 91 направлення на протезування та виготовлення ортопедичних виробів. Згідно заяв минулого та 2018 року дана категорія  повністю забезпечена ортопедичним взуттям та протезними виробами. Прийнято 63 заяви на виготовлення 70 технічних засобів реабілітації. Заяви опрацьовані, до заводів виробників надіслані направлення на виготовлення візків, ортопедичних виробів та технічних засобів реабілітації та  укладено відповідні договори.

Станом  на 01 січня 2019  в санаторно-курортних закладах оздоровилося сім учасників бойових дій АТО, з них один інвалід АТО,  один учасник АТО пройшов курс психологічної реабілітації. По путівкам наданих Департаментом соціального захисту населення оздоровлено чотирнадцять  осіб з інвалідністю. До ДП «Санаторій для дітей з батьками» Скадовськ» направлено на оздоровлення та відпочинок чотири ветерани праці , в санаторії «Моршинкурорт» оздоровився один учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС 1 категорії.         В черзі на отримання санаторно-курортних путівок знаходиться 17 учасників бойових дій АТО. На всіх подано заявки на забезпечення санаторно - курортним лікуванням у 2019 році.            З метою соціальної та професійної адаптації в Скадовській філії комунального закладу «Херсонського обласного НКК АПК Херсонської обласної ради» за професіями тракторист-машиніст категорії «А1», «В1» та  водій автотранспортних засобів категорії «С» (професіонал грузові автомобілі) та в Херсонському навчально-курсовому комбінаті «Професіонал» за професією електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування пройшли  навчання 19  учасників антитерористичної операції.

В районі налічується 14044 пільговиків. Проведена виплата разової грошової допомоги до 5 травня 993 чоловікам на загальну суму 1068094,0 грн. Нарахована адресна грошова допомога на тверде паливо та скраплений газ 491 особі на суму 895,3 тис.грн.

Управлінням праці та соціального захисту населення підведено підсумки роботи, проведено аналіз виконання показників за 2018 рік.

Ключовим завданням по реалізації соціальної політики в районі було і залишається питання підвищення рівня матеріального забезпечення сімей з дітьми, малозабезпечених громадян, ветеранів війни та праці.