НОВА СЕРВІСНА ПОСЛУГА - “АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ”

Пенсійним фондом України на виконання Указу Президента України від 08.11.2019 №837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» у червні 2020 року розпочато впровадження автоматичного призначення пенсій.

Послуга надаватиметься засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та дозволятиме призначати пенсії автоматично при досягненні пенсійного віку з урахуванням всіх наявних у Пенсійному фонді даних, завчасно поданих майбутніми пенсіонерами.

Для цього необхідно заповнити анкету-заяву, додати скановані копії документів, підписати анкету-заяву КЕП та надіслати її до територіального органу ПФУ.

Документи, які надаються для призначення пенсії при опрацюванні звернення «Автоматичне призначення пенсії» буде оцифровано та атрибутовано спеціалістами Фонду. На їх підставі буде сформовано електронну пенсійну справу, складові якої стануть доступні для перегляду у відповідному розділі на вебпорталі «Моя пенсія» особам, які набули статусу пенсіонерів.

З початку роботи сервісу автоматичного призначення пенсії анкети-заяви подали 44 майбутніх пенсіонери.

Автоматичне призначення пенсії – дуже актуальний на сьогодні сервіс Пенсійного фонду, оскільки дозволяє призначити пенсію без відвідування сервісного центру та відповідно уникнути небажаних контактів під час карантину.