Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Не вистачає страхового стажу? — є можливість докупити стаж шляхом добровільної участі

          На сьогоднішній день діючим законодавством встановлена пряма залежність розміру пенсії від величини страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. До страхового стажу зараховуються лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру.

Для нарахування пенсії громадянину України потрібно мати не менш як 15 років страхового стажу. Якщо стажу бракує, то можете самі подбати про майбутню пенсію і докупити страховий стаж шляхом добровільної участі в системі загальнообов'язкового соціального страхування.

Тобто це реальна можливість для осіб, які не працюють або працюють за межами України чи з інших причин є незастрахованими, убезпечити себе шляхом сплати страхових внесків на добровільних засадах та гарантувати стабільний дохід у разі досягнення пенсійного віку.

Як укласти договір:

1. Звернутися до податкового органу за місцем проживання.

2. Надати такі документи:

- заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соцстрахування або про одноразову сплату в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

- копію трудової книжки (за наявності);

- виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

- копію документу, який засвідчує особу.

З особою, яка подала Заяву, після перевірки викладених у ній відомостей, у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання Заяви укладається Договір за обраним видом.

При укладанні договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, особа поступово може набувати необхідний їй страховий стаж – це страхування на майбутні періоди.

Укладаючи такий договір, особа зобов'язується щомісяця сплачувати внески, оскільки страховий стаж обчислюється в місяцях. Розміри платежів обумовлюються в договорі й визначаються особою самостійно, але при цьому їх величина повинна бути не менше 22 % від мінімальної заробітної плати (мінімальний  страховий внесок з 01.01.2020 – 1039,06 грн).

При укладанні договору на одноразову сплату в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, особа  одноразово може сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.  При цьому,  сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (22 %) на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2 , з 1 січня  поточного року мінімальний страховий внесок за один місяць для одноразової сплати за попередні періоди складає 2078,12 грн.

Громадяни самостійно для себе визначають період, за який мають можливість сплатити страхові внески та укласти договір про добровільну участь.

Звертаємо увагу! Сплачувати єдиний внесок необхідно щомісяця до 20 числа у розмірі, встановленому в договорі про добровільну участь, а за попередні періоди - однією сумою протягом 10 календарних днів з дати підписання договору.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора