Звіт Скадовського бюро правової допомоги про проведену роботу у І кварталі 2021 року

Відділ «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

Діяльність відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

Так, звітуючи про свою діяльність, повідомляємо наступне: у  І кварталі 2021 року 230 клієнтів Бюро змогли отримати відповіді на свої питання правового характеру. З них: 204-м громадянам надані роз’яснення, консультації правового характеру та прийнято 26 письмових звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги. За результатами прийнятих звернень видано 17 доручень про призначення адвоката за рахунок держави та 9 доручень працівникам бюро правової допомоги для складання процесуальних документів та представництва інтересів громадян у суді.

Основними питаннями, що хвилювали жителів Скадовського району були питання сімейного права (розірвання шлюбу, виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини; поділ майна подружжя, стягнення аліментів, збільшення розміру аліментів, позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та інші); соціального забезпечення  (порядок призначення виплат одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям; призначення, перерахунок та відмова у призначенні субсидії та ін.);  цивільного права (визначення додаткового строку на прийняття спадщини, відшкодування майнової та моральної шкоди, визнання особи недієздатною та призначення опікуна, встановлення фактів, що мають юридичне значення та ін.), земельного права (договір оренди земельної ділянки та порядок його розірвання, орендна плата, порядок приватизації земельної ділянки) та інші.

За звітний період під час роботи дистанційних та мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян) по населеним пунктам Скадовського  району  було надано загалом безоплатну правову допомогу – 37-ми громадянам.

Працівниками Бюро та адвокатами системи безоплатної правової допомоги до районного суду, в інтересах громадян, було подано близько  26-ти позовних заяв, більшість з яких судом задоволено інші перебувають у суді на розгляді. Здебільшого звернення до суду стосувалися  питань: позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів; розірвання шлюбу; встановлення факту належності правовстановлюючого документа; встановлення факту родинних відносин; відшкодування майнової та моральної шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину; визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням; представництва інтересів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та інші.

Фахівцями Бюро у  І кварталі 2021 року проведено  32 правопросвітницьких заходів; під час карантинних заходів, розроблені інформаційні буклети 4 шт. на теми: «Як визнати право власності на земельну ділянку, якщо державний акт виданий після смерті спадкодавця»; «Порядок дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення»; «Усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та встановлення порядку побачення»; «Захист прав дітей від насильства у сім’ї»; 2 відеопрезентації на теми: «Поділ спільної сумісної власності подружжя»; «Споживчий кредит. Інструкція для споживачів»; відеоролики «Кібербулінг серед учнів: профілактика та подолання»; «Новини законодавства», 7 письмових  консультації з яких 6 стосувалися земельних питань.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: 75700, Херсонська область, м.Скадовськ, вул. Олександрівська, 34, каб. № 16 тал. (05537) 5-46-21, електронна адреса skadovske@legalaid.ks.ua, skype – зв'язок  skadovske .