Євроінтеграція та Євроатлантичне співробітництво

Євроінтеграція

Євроінтеграція є головним і незмінним зовнішньополітичним пріоритетом України, а подальша розбудова та поглиблення взаємовідносин між Україною та ЄС здійснюється на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції.

Основними стратегічними документами для досягнення цих цілей є Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони та Порядок денний асоціації Україна – ЄС.

Угода про асоціацію визначає якісно новий формат відносин між Україною та ЄС і слугує стратегічним орієнтиром системних соціально-економічних реформ в Україні, а поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка є частиною Угоди, визначає правову базу для вільного переміщення товарів, послуг, капіталів, а також регуляторного наближення, спрямованого на поступове входження економіки України до спільного ринку ЄС.

Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед на ринок ЄС. Як невід’ємна частина Європи Україна орієнтується на діючу в провідних європейських країнах модель соціально-економічного розвитку.

Політичні переваги інтеграції України у ЄС пов’язані зі створенням надійних механізмів політичної стабільності, демократії та безпеки. Зближення з ЄС є гарантією, а виконання його вимог – інструментом розбудови демократичних інституцій в Україні. Крім того, членство у ЄС відкриє шлях до колективних структур спільної безпеки Євросоюзу, забезпечить ефективнішу координацію дій з європейськими державами у сфері контролю за експортом і нерозповсюдження зброї масового знищення, дасть змогу активізувати співробітництво в боротьбі з тероризмом, організованою злочинністю, контрабандою, нелегальною міграцією, наркобізнесом тощо.

З актуальною інформацією щодо процесу Євроінтеграції в Україні можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства інфраструктури України за посиланням https://mtu.gov.ua/timeline/Evrointegraciya.html та на сайті «Євроінтеграційний портал» за посиланням http://old.eu-ua.org.

07 Липня, 2023 р., 13:34
Європейська Рада обмінялася поглядами з Генеральним секретарем НАТО Столтенбергом щодо співпраці між ЄС і НАТО та у частині євроатлантичної безпеки, зокрема після підписання третьої спільної декларації 10 січня 2023 року, повідомляється у прес-релізі на сайті Європейської Ради. Далі про ключові моменти зустрічі:
14 Квітня, 2023 р., 20:44
У рамках розширення можливостей для участі України в програмах і агенціях ЄС в рамках Багаторічної фінансової перспективи ЄС на 2021 – 2027 роки Міністерством юстиції України здійснюються заходи щодо приєднання до Програми права та цінності (Citizens, Equality, Right and Values Programme) та Програми у сфері юстиції (The Justice Programme).
13 Березня, 2023 р., 23:24
Сьогодні, як ніколи, інтеграція України в Північноатлантичний Альянс є одним із пріоритетів української влади.
09 Березня, 2023 р., 12:41
23 червня 2022 року відбулася знакова, історична подія для України. Усі 27 країн-членів Європейського Союзу підтримали рішення надати нашій державі статусу кандидата на вступ у ЄС.