Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Профілактика гострих кишкових інфекцій

Гострі кишкові інфекції – це велика група інфекційних хвороб шлунково-кишкового тракту людини, які викликаються багатьма бактеріями, вірусами, простійшими (сальмонели, шигели, стафілококи, ешеріхії, умовно-патогенні палички, ротавіруси та інші), які попадають в організм людини через рот з інфікованою їжею, водою, молоком і через брудні руки, посуд.

За даними ВООЗ в світі кожен рік реєструється 150-200 млн. діарей них захворювань, в Україні 50-60 тис. захворювань в рік, в основному серед дітей. Частіше ці захворювання реєструються влітку, в зв’язку з активізацією шляхів і факторів передавання збудників хвороб. А також при скупченні людей, наявності нечистот, сміття, брудної води тощо. Не виняток є літній сезон і у Скадовському районі, коли збільшилась кількість захворювань на гострі кишкові інфекцій, особливо серед дітей.

Часто до цього призводить порушення елементарних правил особистої гігієни, особливо серед дітей.

Харчові токсикоінфекції – це харчові отруєння, розвиваються після вживання в їжу харчів інфікованих бактеріями, або токсинами стафілококів, стрептококів, ешеріхій, клебсієл. Після короткого інкубаційного періоду (1-2 години) з’являється гострий переймистий біль в епігастрії, нудота, блювота, частий водянистий стул, слабкість, зниження артеріального тиску.

Сальмонельоз, ешеріхіоз – це велика група кишкових інфекцій, які пов’язані з передачею збудників від хворої людини, або тварини, або через інфіковані тваринні продукти. Захворювання характеризуються високою температурою, блювотою, болями в животі, проносом, зневодненням і потребують госпіталізації хворих у лікарню.

Шигельоз або дизентерія – типова інфекція кишкового тракту. Збудник хвороби передається від людини через брудні руки, посуд, інфікованими фекаліями, молоко, їжу.

Серед інших збудників гострих кишкових інфекцій (ротавіруси), які все частіше викликають захворювання у дорослих і дітей; клінічна картина подібна: лихоманка, головний біль, нудота, блювання, пронос, зневоднення.

Загальні принципи лікування цих хвороб включають призначення оральних сольових розчинів типу іоніка «хумана електроліт», «регідрон» через рот, сорбентів, смекти, ферментів, пробіотиків.

Важливо не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря, який порадить, що треба зробити в кожному випадку.

Профілактика гострих кишкових інфекцій.

Передусім, батькам дітей необхідно навчати правил особистої гігієни, мити руки після гри, перед їжею, після відвідування вбиральні. Необхідно ретельно мити овочі і фрукти проточною водою, ягоди обливати кропом. Не вживайте невідомі продукти, ретельно варіть яйця, м’ясо, перевіряйте строки реалізації товару, особливо для дітей. Не займайтесь самолікуванням. За наявності симптомів захворювання обов’язково зверніться до медичних фахівців. Не забувайте. Що під маскою кишкових інфекцій, особливо які протікають з болями в животі, блюванням – можуть починатися гострі хірургічні захворювання органів черевної порожнини, які перебувають консультації хірурга і гінеколога.

Бажаю Вам здоров’я.

Головний лікар                                                                    К.В. Руденко

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора