Історія однієї профорієнтації

Ця історія почалась в грудні минулого року. До сектору профорієнтації Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості звернувся учень дев’ятого класу Скадовської СЗОШ «Академія творчості» Артем’єв Іван за консультацією щодо вибору майбутньої професії. Учень розповів, що після закінчення дев’ятого класу школи планує опанувати якусь професію та продовжити навчання в іншому навчальному закладі, але ще не знає де і не впевнений в виборі професії, але розглядає професію зварювальника. Завідувач сектору профорієнтації Арестова Влада Віталіївна порадила Іванові пройти тестування на платформі Державної служби зайнятості «Моя професія – консультаційна мережа». Учня запросили відвідати сектор разом з батьками.

Через декілька днів Іван прийшов до центру зайнятості разом з матусею Артем’євою Ларисою Віталіївною. Фахівці з профорієнтації ще раз пояснили доцільність проходження тестування та розповили, що з його допомогою будь яка людина може визначити власні психологічні схильності, здібності і професійні інтереси – важливі чинники для ґрунтовного вибору майбутньої професії. Наприкінці діагностики програма генерує рекомендації з докладним аналізом щодо перспектив набуття тих чи інших професій.

Найближчим часом хлопець пройшов запропоноване тестування в секторі профорієнтації. Після чого отримав консультацію щодо вибору професії. На підставі аналізу результатів тестування з’ясувалось, що у Івана високий рівень соціально-психологічної схильності до техніко-реалістичних видів діяльності, що передбачає використання інструментів (машин, механізмів, приладів) та їх експлуатацію.

Протягом першого півріччя поточного року Іван та Лариса Віталіївна декілька разів зверталися до сектору профорієнтації за консультаціями та порадами. На прохання Лариси Віталіївни фахівці сектору ретельно вивчили перелік закладів, в яких навчають на обрану учнем професію. Був складений список навчальних закладів з адресами та телефонами, які за своїм територіальним розташуванням зручні для вступу та навчання.

Для вступу родина Артем’євих обрала Миколаївський професійний суднобудівний ліцей імені Героя Радянського Союзу В.О.Гречишникова. Після вдалого проходження співбесіди Артем’єва Івана було зараховано на перший курс ліцею.

Зі слів Лариси Віталіївни - мами Івана: «Ми дуже раді, що звернулися в службу зайнятості за консультацією! Після спілкування з фахівцями-профорієнтаторами мій син прийняв остаточне рішення щодо вибору своєї професії. Він почувається більш впевненим в своїх здібностях. Йому дуже подобається обраний навчальний заклад. Рекомендую усім батькам та учням звертатися за допомогою у виборі професії до фахівців служби зайнятості!»

З початку навчального року Іван навчається в Миколаєві та здобуває професію електрогазозварювальника.

Побажаємо студенту успіхів в навчанні та професійного розвитку в майбутньому!