«Єднання заради Незалежності»

22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об'єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну. Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперії — і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Минуло рівно 100 років з тих подій, а тема територіальної  і духовної єдності України дуже актуальна і сьогодні. В Україні широко відмічається ця дата. Так і у Красненському сільському будинку культури 22 січня 2019 року відбувся захід під назвою «Єднання заради Незалежності».

Учасниками заходу стали учні 9-10 класів. До їх уваги було запропоновано відео перегляд «Злука. День соборності України» (з циклу Перемоги України) та книжкову виставку «100-ліття Соборності», організованої  по рекомендації Українського інституту національної пам’яті під гаслом «Разом з власної волі з 1919 року».

Під час заходу звучали тематичні вірші «Дух наш пречистий, дух наш народний», «Дзвони України», «22 січня»  у виконанні гуртківців художнього слова Фоменка Дмитра, Холод Вероніки, Бородіної О.Б. Директор будинку культури Світлана Шафрановська розкрила тему Соборності, пов’язуючи її з патріотами України, які  і сьогодні боронять територіальну цілісність та незалежність нашої країни  на Сході України. Завершився захід флеш-мобом у вигляді символічного ланцюга єдності. Прикрашали  живу колону тематична гірлянда, виготовлена гуртківцями «Витівника» напередодні,  та вишиті рушники місцевих майстринь. Саме молоді творити майбутнє України.

Цього ж дня в Лазурненському СБК відбулися урочистості присвячені 100-річчю Соборності України. На заході були присутні учні ЗОШ, представники від комунальних закладів, Лазурненської селищної ради та ін. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник селищного голови Олексій Марченко та директор Лазурненського СБК Демчук Валентина.

В своїй промові Олексій Марченко запропонував вшанувати хвилиною мовчання Героїв України та всіх, хто боровся протягом 100 років за Незалежність та Соборність України.

В програмі прийняли участь аматори народного вокального ансамблю «Вербиченька» керівник Валентина Демчук та танцювальний колектив «Ритми» керівник Юрій Калінчев.

Ведучими програми були читці з гуртка художнє слово Артем Гуртовий та Віра Підганюк, керівник Тетяна Токарик. У виконані вокальних колективів звучали пісні про Україну: « О Україно»,  «Гей у лузі червона калина», «Зичу щастя я тобі» та ін..