«Разом з власної волі з 1919 року»

Разом з власної волі - 100 років тому, 22 січня 1919 року, Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіки об’єдналися в одну державу! 21 січня 1990 року, в Україні понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Український "Живий ланцюг" став однією з наймасовіших у тогочасній Центрально-Східній Європі акцій боротьби за свободу. Вже за рік Україна відновила свою незалежність.

"Разом з власної волі з 1919 року" — під таким гаслом Україна відзначає столітній ювілей Акта Злуки. Саме 22 січня 2019 року в фойє Скадовського районного будинку культури ім. Шевченка зібралися очільники  влади та органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, трудові колективи, молодь, представники громадських об’єднань, учні загальноосвітніх закладів міста. Так розпочалися урочистості з нагоди відзначення 100-річного ювілею Дня Соборності.

«Велика Злука – об'єднання  двох державних утворень у соборну Україну, має велике історичне значення як факт реального об'єднання українських земель у єдину державу. Тому сьогодні ми так урочисто відзначаємо цей день» – зазначив у своїй промові голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Турик.  Після чого громада вшанувала пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Патріотичний, святковий настрій створили творчі колективи Скадовського районного будинку культури ім. Шевченка: солістка  вокальної студії Аріна Знахаренко (кер. Юрій Саранча), народний хореографічний колектив «Провінційний балет» (кер. Наталія Шептухіна), народний ансамбль народної пісні «Радість» (кер. Любов Фабрикова), театр-танцю «Драйв» (кер. Валентина Хмара, Скадовська ДШМ).

Завершилися урочистості прикрашанням «дерева життя» нашого роду, народу, родовідного дерева, — символічними рушничками, які наділені семантикою щасливої дороги та світлої долі, два кінці якого  означають дуальність світу в якому ідеально поєднуються  два компоненти одного цілого.

По закінченні урочистостей були покладені квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка — вірному сину України та пам’ятного каменю «Загиблим за єдину Україну».

Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої визвольної боротьби. Українські військові, так само, як і їхні попередники 100 років тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність України. В лавах Збройних сил України вояки з усіх її куточків.

100-ліття соборності України є приводом нагадати про єдність і неподільність українських земель, що окуповані Крим, Донеччина та Луганщина — це Україна.

Також усі присутні мали змогу ознайомитись з виставкою плакатів «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років – геноцид Українського народу», яка вже експонувалася в деяких районних центрах та містах області, і от буквально з вчорашнього дня розгорнута в Скадовському районному будинку культури.