Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Герої Крут. Погляд із сьогодення

Фото без опису   Фото без опису

Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями. Поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові київських студентів і бійців вільного козацтва вірш «Пам'яті тридцяти». Битва під Крутами – один із важливих сюжетів української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія. 29.01.2018 року в закладах загальної середньої освіти Скадовського району пройшли інформаційно-просвітницькі заходи за участі громадських організацій, батьківських колективів, учасників бойових дій в зоні АТО, спрямовані на утвердження в суспільстві політичної й громадської злагоди, консолідації українського народу: виховні години «Причини та наслідки трагедії під Крутами», «Крути – символ національної честі в історії України», «Станція Крути. Подвиг української молоді»; години спілкування «Розвиток ідеї Соборності», «Шлях до незалежності»; уроки пам’яті «За волю України. Полеглим синам в бою під Крутами присвячується», «Крути – символ українського патріотизму».

У шкільних бібліотеках, музеях, кімнатах національно-патріотичного виховання, класних кімнатах оформлені тематичні виставки художньої та історико-документальної літератури, творів мистецтва, історичних документів, експозиції,  присвячені подіям під Крутами «Вічна пам'ять героям», «Героїчні сторінки в історії українського народу», «Сторінки боротьби за державну незалежність України: герої Крут»,  «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти!», «Тут кувалась наша воля», «На Аскольдовій могилі поховали їх».

Учителі історії та учні 9-11 класів організували для учнів 4-8 класів роботу лекторських груп «Крути – символ національної честі і військової доблесті», «Крути… Мужність і  біль України»;  провели засідання «круглого столу» за темами: «Бій під Крутами. Як це було», «Із забуття – в безсмертя», «Подвиги Героїв Крут: погляд із сьогодення», «Герої Крут. Міфи та реальність»; учнівські конференції «Крути: подвиг і трагедія».

Педагогами-організаторами  залучено учнів до перегляду документального фільму «Герої України. Крути. Перша Незалежність» Сніжани Потапчук.

Учителі української літератури запропонували  учням 9-11 класів анотацію книги «Крути. Січень 1918 року: документи, матеріали, дослідження»  упорядника Я.Гаврилюка, до якої  увійшли невідомі й маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року, статті й виступи С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, Є.Маланюка та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921рр.

Представники учнівських, педагогічних колективів закладів загальної середньої освіти, комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет» долучилися 29 січня 2018 року до районного заходу «Нам шлях в майбутнє вкажуть Крути».

Під час заходів обговорювалися події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, відбувалося ознайомлення з історичними документами, що стосуються подій під Крутами, було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму українського народу в нелегкій боротьбі за соборність держави.

«Розуміння підростаючим поколінням таких подій сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу», - підкреслила  завідувач КУ СРМК Білоус Н.Є.

Фото без опису   Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора