Новий механізм надання послуг

Уже з початку цього року запрацював новий механізм забезпечення відновлювальним лікуванням наших громадян: замовлення та розподіл путівок на відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду замінило адресне забезпечення медичною реабілітацією. І вже цією програмою скористалися майже 1700 осіб.

Фактично ми спростили порядок забезпечення відновлювальним лікуванням. Тепер після висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я щодо необхідності реабілітації за певним профілем, у лікарню до пацієнта прибуває фахівець Фонду та разом із хворим заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають вимогам за профілем його хвороби, та пропонується обрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість приймання на реабілітаційне лікування та дату заїзду хворого. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

Такий крок має на меті забезпечити відновлення здоров’я в реабілітаційних відділеннях санаторіїв значно більшої кількості застрахованих осіб, оскільки цей механізм передбачає розширення мережі закладів охорони здоров’я, які можуть направляти хворих на реабілітаційне лікування.

Що стосується профільних медичних напрямів, за якими Фонд фінансує реабілітацію, то це: нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань).

Нагадаю також, що право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм має кожна застрахована особа за наявності медичних показань. Вартість відновлювального лікування 100-відсотково покривається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.