Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Світ історії унікального краю

                     Кожна місцевість, кожний клаптик землі індивідуальний. Південний край на березі джарилгацької затоки унікальний і неповторний, дуже мальовничий з багатою та давньою історією. Тому створення у Скадовську місця, де б минуле зберігалося і розповідало майбутньому про свій досвід було лише питанням часу. 5 листопада 1976 року Скадовський краєзнавчий музей відкрив свої двері для всіх охочих зазирнути у літопис радного краю.

Перше приміщення було розташоване в будівлі по вул. Комунарів, 78 (нині вул. Маріїнська). Засновник і перший директор – Тимошенко Володимир Васильович – краєзнавець, історик, який з 50-років ХХ століття вивчав, узагальнював і збирав матеріали про Скадовськ та район. Фундаментом для створення музею стали передані експонати зі школи №1, які зібрали юні слідопити під керівництвом вчителів. З 1998 по 2012 рік посаду директора музею обіймала Мавріді Олена Сергіївна. Вона доклала багато зусиль для розбудови нової сучасної експозиції, завдяки її старанням в 2009 році музей отримав нове життя у «Будинку з колонами». Своєю наполегливою працею вагомий внесок у розвиток музейної справи зробили Бухтій Олександр, Шахміна Ірина, Гуц Валентина, Кротов Олександр.

Сучасний музей зустрічає відвідувачів і гостей красою мистецтва видатних художників-земляків, які малювали у минулому сторіччі О.Ворона, І.Шульга, В.Форостецький та ін. Їх майстерність і неабиякий хист налаштовують на естетичний лад упродовж усієї екскурсії. Доповнюють пейзажну лірику сучасні митці Скадовщини не тільки картинами, а й витворами власними руками. А коли краса південного краю закарбувалась у пам’яті, вона постає перед очима майже наяву у дивовижному залі природи. Фауна та флора степу, морські та прісноводні мешканці, прекрасний, ніби по-справжньому живий куточок. З естетичної тематики плавно поринаєш в історичну. Вітрини розповідають про давні часи кочових племен, під склом зберігаються рідкісні предмети козацької епохи, а також речі побуту і сільськогосподарського призначення людей, які проживали на півдні України у ХІХ ст. та на початку ХХ ст. Дуже великий інтерес для гостей Скадовська викликає зал історії заснування містечка та родини Скадовських. Історія зародження поселення доповнюється цікавими речами перших поселенців. Не оминуло наш край і лихо воєнних конфліктів, тому у залі війни представлено зброю, особисті речі та біографію скадовчан, які приймали участь у І світовій та громадянській війні, ІІ світовій війні, а також учасники Операції Об’єднаних Сил ЗСУ на сході країни. Але найтемніші сутінки перед світанком, тому зал післявоєнного періоду - саме той ранок для нашого краю. Експозиція насичена духом відродження після жахів війни, культурним і спортивним надбанням земляків та людей, які відроджували працю на землі. Привертають увагу до себе видатні особи Скадовщини О.Силін, Є.Матвєєв, І.Боярський та ін., фотографії та особисті речі яких представлені у вітринах залу.   

Нині музей не тільки колиска історії, а й місце, де контакт людини з минулим передається наступним поколінням за допомогою різноманітних освітньо-виховних заходів, закликаючи молодь до співпраці. Для популяризації культури рідної місцевості щороку влаштовуються виставки робіт сучасних художників-земляків, народних умільців, місцевих талантів. В експозиціях використовуються речі скадовчан, які з повагою передають частку своїх спогадів гостям містечка і відвідувачам музею. Він живе своїм унікальним життям, створеним щасливою працею його відданих працівників, насичується киснем зацікавленості, та спрагою пізнання.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора