Механізм виплати пільг у грошовій формі

З 01 жовтня 2019 року пільги нараховуються у грошовій безготівковій та у готівковій формі.             Згідно із Порядком «Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» визначено механізм нарахування пільг.

Пільги у грошовій безготівковій формі:

Підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, здійснюють пільговикам повне нарахування за спожиті житлово-комунальні послуги, починаючи з листопада 2019 року (за жовтень) та щомісячно до 13 числа подають АТ «Ощадбанк» реєстри пільговиків разом з даними про нараховані суми за спожиті послуги у попередньому місяці. В свою чергу Міністерство соціальної політики подає реєстри нарахованих сум пільг АТ «Ощадбанк». На підставі отриманих реєстрів нарахованих сум платежів АТ “Ощадбанк” здійснює щомісяця до 18 числа перерахування коштів загальними сумами з рахунка для виплати пільг на рахунки виконавців комунальних послуг та надсилає пільговикам смс- повідомлення про суми які потрібно заплатити за  фактично спожиті житлово-комунальні послуги.

Пільговик після отримання такого повідомлення проводить розрахунки з підприємствами за отримані послуги у попередньому місяці  тобто у листопаді за жовтень (з 18 по 20 число).

Перерахування коштів за житлово-комунальні послуги здійснюється у такій послідовності: постачання природного газу або постачання електричної енергії на індивідуальне опалення, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком.

Пільги у грошовій готівковій формі

надаються за заявою пільговика, поданою до управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації  до 15 жовтня(15 травня) з початку опалювального (неопалювального) сезону шляхом перерахування управлінням праці та соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика відкритий в установі банку, або через АТ «Укрпошта».

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісячно вартість фактично спожитої послуги.

У разі отримання від підприємств надавачів житлово-комунальних послуг інформації   про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості ( переплати) інформацію надають підприємства надавачі комунальних послуг.

Про нарахування пільг інформацію надає управління праці та соціального захисту населення.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів при отриманні пільг у грошовій безготівковий формі перераховуються з рахунка для виплати пільг на рахунки пільговиків в АТ “Ощадбанк”,  які можна отримати в АТ «Ощадбанк» з 01 червня по 19 грудня.