Уклін Вам, солдати перемоги!

До святкування Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги в Другій світовій війні, у Скадовському краєзнавчому музеї експонується тематична виставка «У пам’яті навіки збережу». До уваги відвідувачів представлено фотографії ветеранів Скадовської авіагрупи, скадовчан, які приймали участь у Другій Світовій війні, святкування Дня Перемоги у різні роки. Представлено також Книгу Пам’яті, де записані імена скадовчан, які загинули в роки війни, літературу відповідної тематики, фронтові листи, одяг та речі воєнного періоду.

8 травня 2018 року, до Дня пам’яті та примирення і Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у краєзнавчому музеї спільно з учнями 9-х класів ОЗ СНВК "Академічна гімназія" та класним керівником 9-А класу Давидовою Людмилою Олександрівною відбувся захід «Уклін Вам, солдати перемоги». На зустріч із школярами працівники музею запросили ветеранів Другої світової війни Єрмакова Олексія Ігнатовича та Завгороднього Миколу Івановича. Захід пройшов в не зовсім стандартному ключі. Учням та усім присутнім було продемонстровано фрагменти стрічки «В бій ідуть лише «старі» українського режисера Леоніда Бикова, розказано біографії  талановитого майстра кіно та його товариша, який також знявся разом з Биковим у цій стрічці – Смирнова Олексія, ветерана війні. Велику зацікавленість викликала розповідь про учасників Скадовської авіагрупи та скадовчан, які проходили військову службу в авіації. Людмила Олександрівна підготувала презентацію про жінок, приймавших участь у війні на одному рівні з чоловіками, про матерів війни, які с болем у серці відправляли своїх дітей на захист Батьківщини. Присутні ветерани розповіли учням, як їх призвали до армії, про свій бойовий шлях в роки війні. Діти читали зворушливі вірші, про безцінний подвиг нашого народу, важку ціну яку заплатило людство за мир.

8 та 9 травня 2018 року в музеї було проведено день «відкритих» дверей. Багато місцевих мешканців та гостей міста відвідали тематичну виставку та прослухали розповідь музейних працівників про безсмертний подвиг наших земляків.

Не має, напевно, жодної української сім’ї, якої не торкнулася б війна, хто б не втратив у цьому пеклі близької людини. Тому наш обов’язок пам’ятати історію найбільшої бійні людства, та не допустити її повторення.