Держава тримає своє слово!

У зв’язку з виникненням захворювання свиней в с. Приморське на африканську чуму свиней та з метою ліквідації спалаху АЧС і недопущення розповсюдження захворювання, 08 серпня 2018 року Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Скадовській районній державній адміністрації  було прийнято рішення оголосити територію с. Приморське, Приморської сільської ради, Скадовського району, Херсонської області в його адміністративних межах неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 08 серпня 2018 року.

Відповідно до інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней було  вилучено, умертвлено та спалено всіх свиней (74 голови загальною вагою 4717,1 кг.) які знаходилися в адміністративних межах села Приморське. На виконання Постанови кабінету міністрів України від 31 жовтня 2012 року №1003 «Про затвердження Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб» було підготовлено розрахунок коштів, необхідних для відшкодування завданої майнової шкоди (збитків) жителям с. Приморське внаслідок вилучення з метою знищення поголів’я свиней. При розрахунку потреби коштів необхідних для виплати компенсації використовувалася ціна, яка у середньому склалася на худобу, що продані переробним підприємствам по господарствах населення по області - 37809,8 грн. за тонну. Після кінцевих розрахунків головою районної державної адміністрації Туриком В.А. було видано розпорядження від 23 серпня 2018 року №325 «Про виділення коштів з резервного фонду районного бюджету». Так на виконання зазначеного розпорядження було виділено кошти з резервного фонду районного бюджету на фінансування заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із захворюванням свиней на африканську чуму в сумі 178352, 61 гривні. Станом на 05 серпня 2018 року всі жителі с. Приморське у яких було вилучено з метою знищення поголів’я свиней отримали в повному обсязі відшкодування завданої майнової шкоди (збитків).