Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за І квартал 2019 року

Станом на 31.03.2019 року на обліку у Скадовському відділенні знаходилось 4013 страхувальників з яких: юридичних осіб – 1408, фізичних осіб – 2585, з них з найманою працею (роботодавців) – 573  та 20 членів фермерських господарств.

Протягом І кварталу 2019 року Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сім’ї), по вагітності і пологах, на поховання; проводилось лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

За І квартал 2019 року відділенням проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 1230476 грн. 29 коп., а саме:

- загальне захворювання - 661 630,61 грн.;

- невиробничі травми – 113 341,34 грн.;

- реабілітаційне лікування – 2421,60 грн.;

- допомога по вагітністі та пологах – 379 144,08 грн.;

- догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 39 932,66 грн.;

-  допомога на поховання – 16 400,00 грн.;

- нещасний випадок на виробництві – 17 606,00 грн.

Послугами з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України  у І кварталі 2019 року скористалося 2 застраховані особи (по одній особі за кардіо – пульмонарним і м’язово – скелетним профілем медичної реабілітації). Відшкодовано Фондом витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на загальну суму 23400,00 грн.

За звітний період відділенням проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це  право в разі втрати годувальника  на  загальну суму 1026955,70 грн., оплату медико - соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 126455,80 грн. та одноразової допомоги   потерпілому у разі втрати працездатності на загальну суму 13578,92 грн.

Станом на 01 квітня  2019 р. зазначені виплати у відділенні отримують 128 потерпілих та членів їх сімей, з яких 118 чол. ( 92%) – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 10 чол. ( 8 %) – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 118  потерпілих 68% ( 82 особИ) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи - 4 чол., ІІ групи - 12 чол.,  ІІІ групи -              66 чол.

Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 24 особи – це потерпілі ( члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою                  (18 осіб з Донецької області, 6 осіб  з Луганської області). Для здійснення страхових виплат зазначеним особам спрямовано 419094,90 грн., що становить майже 41 % витрат у загальній структурі виплат потерпілим (членам їх сімей).

Скадовським відділенням проведено перерахунок страхових виплат потерпілим на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 20 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», в якій затверджено коефіцієнт перерахування сум щомісячних страхових виплат з 01 березня 2019 року у розмірі 1,05. Загальна сума зростання щомісячної страхової виплати  потерпілим та членам їх сімей складає 16872,54 грн.

Середній розмір призначеної щомісячної грошової суми у разі стійкої втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та грошової суми щомісячної страхової виплати особам, які мають право в разі втрати годувальника на одного одержувача склав 2674,36 грн., проти 2619,54 грн. в минулому році.

З метою перевірки цільового використання коштів Фонду страхувальниками, порядку видачі (продовження) та оформлення листків непрацездатності працівниками відділення проведено 3 перевірки щодо обґрунтованості поданих заяв-розрахунків. За результатами перевірок виявлено фінансових порушень на суму 938,31 грн., які в повному обсязі сплачено на рахунок Фонду.

За І квартал 2019 року Скадовським відділенням, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення,  був накладений один адміністративний штраф щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на загальну суму 136,00 грн. Суму адміністративного штрафу було сплачено своєчасно та в повному обсязі.