Соціальна допомога фізичним особам-підприємцям з дітьми

На час карантину урядом посилені соціальні гарантії для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей віком до 10 років, а саме: запроваджена додаткова допомога на дітей ФОПам, що обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Обов’язковою умовою отримання цієї допомоги є сплата ФОПами єдиного соціального внеску за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця.

Допомога на дітей призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року. Таким чином, ФОПам, які мають дитину до 6 років, держава виплачуватиме 1779 гривень, дитину від 6 до 10 років – 2218 гривень.

Допомога нараховується з місяця звернення і виплачується щомісячно за повний місяць.

Для призначення допомоги на дітей заявники подають:

заяву затвердженого зразку;

копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на зальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

копію паспорту та ІПН;

копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення над дитиною опіки).

Більш детальну консультацію стосовно призначення та виплати допомоги на дітей можна отримати за телефоном управління праці та соціального захисту населення 5 35 03.