Зміни в порядку призначення житлових субсидій

З 1 травня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року   до порядку призначення житлових субсидій внесені зміни, які направлені на посилення адресності надання житлових субсидій для забезпечення державної підтримки найбільш вразливих верств населення.

Змінами передбачено, що у травні скасовано автоматичне призначення субсидій на новий період, тобто усім отримувачам для продовження нарахування цього виду допомоги необхідно подати нові заяву про призначення і надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати. При цьому особам, які звернулися за призначенням субсидії впродовж травня – вересня 2021 року, вона буде нарахована починаючи з травня поточного року.

Заяви та документи, необхідні для отримання субсидії, будуть прийматися від громадян у сільській місцевості - уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної ради відповідної територіальної громади; у м. Скадовську -  посадовими особами центру надання адміністративних послуг Скадовської міської ради.

Заяви будуть прийматися лише після затвердження нових бланків Заяви та Декларації, які на даний час знаходяться на погодженні в Міністерстві соціальної політики України.

Змінами доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається, зокрема у разі, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності:

- більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

- більше ніж одне житлове приміщення, крім житла, розташованого на окупованій території або непридатного для проживання.

Також субсидія не буде призначатися коли протягом 12 місяців перед зверненням здійснена купівля на суму понад 50 тис. гривень готівкової або безготівкової іноземної валюти, банківських металів, здійснені внески до статутного капіталу. Крім того, втратили право на отримання субсидії громадяни, які на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія мають на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня року, в якому призначається субсидія (у 2021 році – 56750 гривень).

Вищезазначеною постановою скасована діяльність та повноваження комісій, що призначали субсидії в окремих випадках (на понаднормову площу, без урахування зареєстрованих, але непроживаючих осіб, у разі відсутності доходів у працездатних громадян, тощо). Надалі у таких випадках субсидії будуть призначатися на загальних підставах згідно наданих документів.

З травня поточного року житлова субсидія надається виключно у грошовій готівковій формі шляхом перерахування нарахованих коштів на рахунок заявника, відкритий в банківській установі.  Через поштове відділення за місцем проживання житлову субсидію можуть отримувати тільки громадяни з інвалідністю І групи, особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, осіб, які досягли 80-річного віку, одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, допомоги на догляд.

Звертаємо увагу, що при заповненні заяви та декларації необхідно вказувати тільки правдиву інформацію для запобігання в майбутньому повернення надміру нарахованих коштів призначеної субсидії.