Скадовський краєзнавчий музей

Музей працює для відвідувачів щодня, крім неділі та понеділка

з 10-00 до 17-00

субота     з 10-00 до 15-00

Адреса музею: м. Скадовськ, вул. Покровська, 2-Б

тел. (05537) 5-37-84

Директор комунального закладу «Скадовський краєзнавчий музей»   Любов Юріївна Смирнова

Скадовський історико-краєзнавчий музей відкрито 5 листопада 1976 року в будівлі по вул. Комунарів, 78. Засновником музею та його першим директором був історик, краєзнавець Тимошенко Володимир Васильович. Фундаментом для створення музею стали передані експонати зі школи №1.

З 2009 року Скадовський краєзнавчий музей розташований у «Будинку з колонами», який є  пам’яткою архітектури кінця ХІХ - початку ХХ століття. «Будинок з колонами» був побудований у 1910-ті роки й належав професору реального училища Св. Павла в Одесі Ернесту Осиповичу Мітельштейнеру. У радянські часи був спальним корпусом будинку відпочинку «Скадовськ».

Старовинні двері музею відкривають перед відвідувачами світ історії унікального краю.

Експозиції музею висвітлюють різні періоди історії розвитку Скадовщини з давніх часів до сьогодення, а також розповідають про його етнографічні та національні традиції.

В холі музею до уваги відвідувачів представлені твори відомих художників-земляків ХІХ-ХХ ст. – це картини Михайла Андрійця, Василя Форостецького, заслужених діячів мистецтв України – Олександра Ворони та Івана Шульги. Прикрашає виставку прижиттєвий портрет засновника міста – Сергія Балтазаровича Скадовського. У виставковому залі музею організовуються різноманітні тематичні виставки, персональні виставки художників, фото-митців та майстрів Скадовського району.

Красу та неповторність південного краю не можна не відчути у залі природи, що розповідає про рослинний та тваринний світ, водні багатства Скадовщини та унікального куточку природи – острова Джарилгач.

В залі давньої історії, археології та етнографії можна поринути у ті давні часи, коли наші землі заселяли племена кіммерійців, скіфів та сарматів. Тут також експонуються рідкісні речі часів козацтва та традиційні речі сільських мешканців Скадовського краю ХVIII -  ХХ ст.

Унікальною є історія міста Скадовська, заснованого 1894 року. В музеї представлена колекція, зібрана з особистих архівів родини засновника міста – Сергія Балтазаровича Скадовського, фотографії його родини, а також цікаві речі, які належали першим поселенцям нашого міста.

Не оминули Скадовський край воєнні лихоліття. В музеї зібрані фотографії, документи, особисті речі скадовчан, які воювали на фронтах І світової, громадянської та ІІ світової війни.

В залі післявоєнного періоду можна побачити відродження міста післявоєнних років, його промисловий, культурний, духовний та  курортний  розвиток. Привертають увагу до себе видатні особи Скадовщини – Олесь Силин, Іван Шульга, Всеволод Карташевський, Євген Матвєєв та інші, фотографії та особисті речі яких представлені в експозиції музею.