Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Скадовський краєзнавчий музей

Фото без опису

 

Музей працює для відвідувачів щодня, крім неділі та понеділка

                  з 10-00 до 17-00

 субота     з 10-00 до 15-00

 Адреса музею: м. Скадовськ, вул. Покровська, 2-Б

 тел. (05537) 5-37-84  

 

Директор комунального закладу «Скадовський краєзнавчий музей»   Любов Юріївна Смирнова

 

Скадовський історико-краєзнавчий музей відкрито 5 листопада 1976 року в будівлі по вул. Комунарів, 78. Засновником музею та його першим директором був історик, краєзнавець Тимошенко Володимир Васильович. Фундаментом для створення музею стали передані експонати зі школи №1.

Фото без опису   Фото без опису

З 2009 року Скадовський краєзнавчий музей розташований у «Будинку з колонами», який є  пам’яткою архітектури кінця ХІХ - початку ХХ століття. «Будинок з колонами» був побудований у 1910-ті роки й належав професору реального училища Св. Павла в Одесі Ернесту Осиповичу Мітельштейнеру. У радянські часи був спальним корпусом будинку відпочинку «Скадовськ».

Старовинні двері музею відкривають перед відвідувачами світ історії унікального краю.

Експозиції музею висвітлюють різні періоди історії розвитку Скадовщини з давніх часів до сьогодення, а також розповідають про його етнографічні та національні традиції.

Фото без опису   Фото без опису

В холі музею до уваги відвідувачів представлені твори відомих художників-земляків ХІХ-ХХ ст. – це картини Михайла Андрійця, Василя Форостецького, заслужених діячів мистецтв України – Олександра Ворони та Івана Шульги. Прикрашає виставку прижиттєвий портрет засновника міста – Сергія Балтазаровича Скадовського. У виставковому залі музею організовуються різноманітні тематичні виставки, персональні виставки художників, фото-митців та майстрів Скадовського району.

Красу та неповторність південного краю не можна не відчути у залі природи, що розповідає про рослинний та тваринний світ, водні багатства Скадовщини та унікального куточку природи – острова Джарилгач.

Фото без опису   Фото без опису

В залі давньої історії, археології та етнографії можна поринути у ті давні часи, коли наші землі заселяли племена кіммерійців, скіфів та сарматів. Тут також експонуються рідкісні речі часів козацтва та традиційні речі сільських мешканців Скадовського краю ХVIII -  ХХ ст.

Унікальною є історія міста Скадовська, заснованого 1894 року. В музеї представлена колекція, зібрана з особистих архівів родини засновника міста – Сергія Балтазаровича Скадовського, фотографії його родини, а також цікаві речі, які належали першим поселенцям нашого міста.

Фото без опису   Фото без опису

Не оминули Скадовський край воєнні лихоліття. В музеї зібрані фотографії, документи, особисті речі скадовчан, які воювали на фронтах І світової, громадянської та ІІ світової війни.

В залі післявоєнного періоду можна побачити відродження міста післявоєнних років, його промисловий, культурний, духовний та  курортний  розвиток. Привертають увагу до себе видатні особи Скадовщини – Олесь Силин, Іван Шульга, Всеволод Карташевський, Євген Матвєєв та інші, фотографії та особисті речі яких представлені в експозиції музею.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора