Про вегетацію амброзії полинолистої

УВАГА!

Почалась вегетація   та поширення надзвичайно шкодочинного  карантинного бур’ яна  -    амброзії  полинолистої .

Квітковий пилок амброзії дуже шкідливий для людини. В період цвітіння , а це  з середини  липня  до жовтня , серед населення   спостерігається  алергійне захворювання  - амброзійний поліноз.  Кожна рослина   виділяє  мільярди пилкових насінин , котрі підіймаються   з повітрям  , переносяться  на відстань до 5 км і потрапивши в органи дихання  людей, в очі, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зір, підвищується  температура тіла, з’являється  кашель, головні болі, можливі приступи астми. Ефективними способами  боротьби з амброзією  є  виривання окремих рослин з корінням, проведення скошування  до початку її  цвітіння  та обробка гербіцидами .    Враховуючи  велику  шкідливість  амброзії полинолистої , як для  сільського господарства , так і  для здоров’я людини , боротьба з нею  є одним  з важливих  і першочергових завдань  усіх землекористувачів !