Скадовська Районна
Державна Адміністрація

Інформаційні матеріали

«Пам'ять Крут»

В експозиції представлені такі фото - документи:

1. Наказ про створення слідчої комісії для з'ясування обставин бою з більшовиками під Крутами. 5 березня 1918 р. З фондів ЦДАВО України.

2. Вірш О. Олеся "Під Крутами". 20 січня 1923 р. З фондів ЦДАВО України.

3. Вірш М.Щербака "Герої Крут". З фондів ЦДАВО України.

4. З офіційної ноти-протесту Генерального секретаріату УНР до Ради Народних Комісарів Росії. 29 грудня 1917 р. З фондів ЦДАВО України.

5. З відповіді Ради Народних Комісарів Росії Генеральному Секретаріату УНР з погрозою розпочати військові дії. 31 грудня 1917 р. З фондів ЦДАВО України.

6. Наказ по куріню імені Батька Тараса Шевченка № 18 від 20 січня 1918 р. про звільнення всіх козаків куреня у зв'язку з приходом більшовиків до м. Ніжина. З фондів ЦДАВО України.

7. Витяг з Закону Української Центральної Ради від 3 січня 1918 р. про утворення Українського народного війська (народної міліції). З фондів ЦДАВО України.

8. Список встановлених учасників бою під Крутами. Складено Інститутом Історії України НАН України.

9. «За волю України. Полеглим синам в борні під Крутами» - київський плакат. 1918 р.