Урядова програма «Доступні ліки» знову в дії

З 22 січня 2018 року поновлена робота закладів первинної ланки надання медичної допомоги по виконанню Урядової програми «Доступні ліки».

Міністерство охорони здоров'я затвердило новий реєстр ліків державної програми "Доступні ліки" (Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 22.01.2018 р. № 111 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 05 лютого 2018 року № 177), які повністю або частково відшкодовуються державою.

Оновлений перелік програми становить 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та бронхіальної астми.

Колишній перелік, який діяв до цього часу, містив 199 найменувань препаратів. Всього повністю держава відшкодовуватиме вартість 34 препаратів. Доплата за інші, залежно від роздрібної ціни препарату та розміру відшкодування державою, коливається від 0,09 грн до 311 грн.

Наприкінці грудня Кабінет міністрів ухвалив постанову  про доповнення програми "Доступні ліки" двома діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу - Лозартан та Глібенкламід.

Повний перелік програми із зазначенням розміру відшкодування за кожний препарат доступний на сайті Міністерства охорони здоров'я.

У 2018 році чотири аптечні заклади: КП «Скадовська центральна районна аптека № 17», аптека ПП «Мережа аптек Медпрепарати» та ТОВ «ВІО-ФАРМ» та ПФП «Адоніс» виявили бажання працювати з нами.

З початку дії Урядової програми лікарями первинки виписано 10485 рецептів, отоварено в аптеках – 5840 рецептів. Сума використаних коштів склала 233912,66 грн.

Отримати лікарські засоби за урядовою програмою "Доступні ліки" можна, звернувшись до лікаря за рецептом.

Шановні жителі району, звертайтеся до дільничних терапевтів, педіатрів, лікарів ЗПСМ кожного місяця для виписки рецептів.

Із прийомом відповідних медикаментів Ви можете забезпечити адекватний та здоровий спосіб життя.

Піклуйтесь про своє здоров’я! Держава на Вашому боці!