Поетичний камертон Ліни Костенко

3 березня Скадовська центральна бібліотека для дітей комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система» та комунальна установа «Скадовський районний методичний кабінет» зібрали шанувальників поетичного слова Ліни Костенко на районному етапі шостого обласного фестивалю «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».

Не завжди Україні випадало мати поетів, рівних епохам. Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка... Цей перелік великих національних месій продовжила наша сучасниця Ліна Костенко. Вона вивела нашу літературу, нашу поезію на світову орбіту, давши їй нову якість, відкривши всьому світові нові теми, образи, трагедії та гармонії, властиві українській землі.

Цього року особливе ставлення до поезії Ліни Василівни, адже зовсім скоро наша країна відзначатиме її ювілей – 90 років. Саме у її день народження 19 березня відбудеться обласний фестиваль і, ми впевнені, що переможці першого етапу гідно представлять Скадовський район.

Переможців було обрано у наступних категоріях:

«Вокалісти»: диплом першого ступеня – квартет «Гарячі Серця» (Широківська ЗОШ) у складі Єміне Одабаш, Ілона Заварихіна, Дар’я Гребенюк та Марина Салюк; ІІ ступеня – Єлизавета Тодорчук (Шевченківська ЗОШ); ІІІ ступеня – Поліна Шпінь (Володимирівська ЗОШ).

«Читці»: диплом І ступеня отримала Наталя Садовець (Тарасівська ЗОШ); ІІ ступеня – Єлизавета Карпенко (Таврійська ЗОШ) та Даниіл Янчуков (Олександрівська ЗОШ), ІІІ ступеня – Вероніка Курзєнкова (Скадовська ЗОШ «Академія творчості»), Анастасія Івашко (Лазурненська ЗОШ) та Даниїла Марченко (Широківська ЗОШ).

«Автори віршів»: диплом І ступеня отримала поезія Анастасії Говзан (Петропавлівська ЗОШ); ІІ ступеня – Олени Гритчиної (Улянівська ЗОШ); ІІІ ступеня – Світлани Мечик та Назара Кунця.

У номінації «Художники» серед 36 робіт було відзначено три лідера – це ілюстрації до творів Ліни Костенко.

Окремо хочемо подякувати найменшому учаснику фестивалю від Скадовської ЗОШ №3 Мясніковій Анастасії (6років). Її артистичне виконання поезії «Бузиновий цар» неабияк вразило глядачів та членів журі. Звичайно, її виступ був позаконкурсним та став справжньою перлиною у різнобарв’ї виконаних творів Ліни Василівни.

Загалом, у районному етапі прийняли участь 74 учасника. Дякуємо їх натхненню та завзятості.

Бажаємо перемог нашим учасникам на обласному етапі фестивалю.