Запобігання та протидія домашньому насильству

Конституція України зазначає, що людина, її життя й здоров'я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом. Стаття 28 Конституції України встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.

Згідно статті 150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язуються виховувати своїх дітей, проявляти турботу про їхнє здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дітей. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Сімейний кодекс України надає дитині право самостійно звертатися до суду та до інших компетентних органів держави — в службу у справах дітей, в центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, органи освіти та охорони здоров'я та інші в разі порушення її прав у сім'ї, насильства та жорстокого поводження.

Під насильством в сім'ї в чинному законодавстві України розуміють будь-які умисні дії фізичного, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

Враховуючи важливість і актуальність проблеми соціального захисту дітей, попередження бездоглядності, жорстокості, насильства в сім’ї служба у справах дітей Скадовської районної державної адміністрації спільно зі Скадовським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Скадовським відділенням Новокаховського відділу поліції ГУНП в Херсонській області приділяє цим питанням особливу увагу та проводить роботу у межах своїх повноважень.

У разі необхідності звертатися до служби у справах дітей Скадовської районної державної адміністрації, яка знаходиться за адресою: вул. Олександрівська,34, м. Скадовськ, тел. (05537) 5-32-33.