Робота з правопорушниками

Для спеціалістів служби у справах дітей районної державної адміністрації одним із найважливіших напрямів роботи  є профілактика серед дітей правопорушень. Подолання криміногенної ситуації в дитячому та молодіжному середовищі є проблемою актуальною для суспільства. Адже усім відомо, що діти – це наше майбутнє. А яке може бути майбутнє, якщо в ранньому віці вони будуть ставати на небезпечний шлях?

Причиною підліткової злочинності найчастіше є несприятливе сімейне оточення, зниження рівня життя, зубожіння населення, неблагополуччя сімей, у яких відсутні цінності та нормальні побутові умови. Вони нічого не бояться, нічого не цінують, ні в що не вірять, стають дедалі жорстокішими. А все це призводить до того, що діти, прагнучи жити так, як усі, стають на шлях злочинів.

На обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває троє неповнолітніх, які вчинили адміністративні та кримінальні правопорушення. Служба у справах дітей районної державної адміністрації спільно зі Скадовським відділенням поліції Новокаховського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області, Скадовським районним сектором філії державної установи «Центр пробації» в Херсонській області з кожною дитиною проводиться профілактична робота з приводу виховання та навчання, обстежуються соціально-побутові умови проживання, виявляються причини, які спонукали до вчинення злочину, наголошується на небезпеці антисуспільної поведінки та на важливості розуміння перспектив свого життя.

В умовах, коли на поведінку неповнолітніх істотно впливають недостатність власного досвіду, наслідування, загострене прагнення до самоствердження та дорослості, не завжди легко правильно розібратися у складній ситуації. Тому, у таких умовах правильно організована спільна профілактична робота перетворюється на важливе джерело вироблення у дітей системи соціальних цінностей, які стають основою правомірної поведінки.