"Штрафи за незаконну рубку лісу зросли у кілька разів"

Скадовське бюро правової допомоги інформує громадян про зміни у законодавстві стосовно незаконної вирубки лісу.

1 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів».
            Зміни вносяться до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».
           Згідно із Законом в декілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка. Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
          За ті самі дії, вчинені повторно, штрафують на суму від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
          За знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення; пошкодження дерев і чагарників за межами населених пунктів, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна порубка – передбачено штраф для громадян від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців – від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
          Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України, карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.
           Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, караються штрафом від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

У разі виникнення правових питань, можете звертатися за консультаціями та роз’ясненнями до Скадовського бюро правової допомоги за адресою: 75700 Херсонська область, м.Скадовськ, вул. Олександрівська, 34, тел (05537) 5-46-21.