Стан травматизму та профілактика виробничого травматизму у I кварталі 2020 року.

Протягом  I кварталу 2020 року  до Скадовського  відділення  не  надходили  повідомлення від роботодавців та екстрені повідомлення  від медичних закладів   з посиленням на нещасні випадки пов'язані з виробництвом. У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося зменшення на 1 нещасний випадок пов'язаний з виробництвом.

Для вивчення стану умов і безпеки праці на підприємствах, установах та організаціях підпорядкованих районів страховим експертом з охорони праці відділення організовані і проведені відповідно до затверджених планів робіт  4 планові перевірки стану охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах та в їх відокремлених підрозділах. В ході перевірок на цих підприємствах були виявлені  42 порушення нормативно - правових актів з охорони праці.

Протягом зазначеного періоду страховим експертом з охорони праці спільно з керівниками,  службами охорони праці та іншими  відповідальними спеціалістами підприємств  були організовані і проведені  9 нарад   з питань  організації роботи  та профілактики нещасних випадків в ПрАТ "Каланчацький маслозавод", Скадовському краєзнавчому музеї, КНП "Скадовська ЦРЛ", ПП "Медіа компанія "Чорноморець", ТОВ "Стоматологічна поліклініка ", Ясла /садоку  №6 "Теремок", ПП "Поярков", Скадовській філії ДП "Адміністрація морських портів України", а також  2 «круглих столи»  в Скадовському УВГ та ПСК «Хлібокомбінат Скадовського РайСТ» на тему:"Безпека здоров'я та дотримання правил охорони праці на робочих місцях".

З метою  запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці надано 49 консультацій з питань дотримання вимог нормативних актів з питань охорони праці на підприємствах підпорядкованих районів. Службам охорони праці та відповідальним особам з охорони праці  на 21 підприємстві надана методична допомога  по  доопрацюванню СУОП, а саме: розроблення  положень про службу охорони праці; порядку проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці;   програм навчання та стажування працівників; інструкцій з охорони праці по професіям; розробленні колективних,  комплексних та  профілактичних заходів.  Також внесені пропозиції по проведенню атестації робочих місць за умовами праці, проведення медичних оглядів, забезпечення працівників ЗІЗ та інше. Під час проведення таких заходів було розповсюджено 147 одиниць нормативно – правових  актів  з охорони праці

З 01.01.2020 р. по 30.03.2020 р. страховим експертом з охорони праці прийнято участь у засіданні 11 комісій  з навчання та перевірки знань 215  працівників зайнятих на роботах з підвищеної небезпеки.

У лютому 2020 року завершено конкурс  дитячих малюнків на тему: «Охорона праці очима дітей - 2020». За  підсумками  конкурсу  комісіями  Скадовського та Каланчацького районів відібрані найкращі роботи учасників Конкурсу та визначенні 16 переможців. Призові місця отримали учні: Байлук Кіра - учениця Скадовського центру дитячої та юнацької творчості; Кос Вікторія - учениця Скадовської СЗОШ "Академія творчості"; Гаврилюк Софія - учениця Новомиколаївської ЗОШ; Тодорчук Гліб - учень Шевченківської ЗОШ; Конькова Ганна - учениця Новомиколаївської ЗОШ, Брязгунова Анна, учениця Петропавлівської ЗОШ, Кушнірук Назар - учень Новопавловського НВК, Мироненко Алевтина - учениця Олександрівської ЗОШ, Уютова  Аліна та Андрощук Аліна - учениці Роздольненського НВК та інш. Всі переможці  Конкурсу нагороджені дипломами, подяками та цінними подарунками від Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального  страхування України в Херсонській області. Роботи переможців Конкурсу  були направлені до Головного управління Держпраці в Херсонській області для підбиття  підсумків  Конкурсу на  регіональному  рівні.  За підсумками журі Головного управління Держпраці в Херсонській області друге місце зайняла учениця  Скадовської школи мистецтв Кіра Цой. Дякуємо всім дітям, учням та вихованцям центрів дитячої творчості, які активно долучилися до участі в конкурсі «Охорона праці очима дітей - 2020»