Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про проведення в Скадовському районі Дня меланоми

З нагоди Всеукраїнського Дня меланоми, відповідно до протоколу  всесвітнього (Євромеланома), та наказу по департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА від 19.04.2019 р. № 338 «Про затвердження в Херсонській області Всеукраїнського Дня меланоми», враховуючи високий рівень захворюваності, з метою профілактики та ранньої діагностики дерматоонкологічної патології у населення району, буде проведений Всеукраїнський День меланоми  10 травня 2019 року . Всі хто бажає пройти медогляд на цю хворобу можуть звертатись до всіх лікувальних закладів району.

 

Меланома шкіри – серед злоякісних пухлин шкіри вона складає до 1%. Виникає на любій ділянці шкіри, але частіше на кінцівках. Часто може розвиватись із пігментних невусів («родимок») під впливом механічних або хімічних подразників, а іноді і без видимої причини. Зустрічається із значних причин переродження пігментних невусів в злоякісну меланому являється надмірне використання сонячної інсоляції при бажанні гарно засмагнути.

 

«Знаки тривоги», які дозволяють запідозрити злоякісне переродження пігментних невусів  в меланому слідуючі:

  • бистрий ріст п, ятна і його затвердіння;
  • появу почервоніння шкіри кругом п, ятна;
  • перерозподіл, міграція пігменту або зміна його інтенсивності в ту чи іншу сторону;
  • поява виразки або ерозії на його поверхні з подальшим виникненням кірочок;
  • поява свербіння, болі, печіння в області невуса;

Розвинута меланома піднята над рівнем шкіри, має вид вузла плоско

бугристої форми. Кругом пухлини спостерігається темно – коричньового або фіолетового кольору кайма. Поверхня її блискуча, часто покривається виразками, які можуть бути і рядом з пухлиною. Ці висипи болючі. Деякі пухлини можуть самостійно розсмоктуватись. На ранніх етапах захворювання виникають метастази. Смертність досягає до 90%, лікування комбіноване.

Для того, щоб виявити на ранніх стадіях або виключити ці захворювання шкіри необхідно регулярно проходити профілактичні медогляди, так як лікарі різних спеціальностей при огляді оглядають шкірні покриви. Також необхідно бути уважним до стану свого здоров’я і при виявлені якихось підозрілих змін шкіри звертатись до лікаря.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора