Захищені діти - соціально зріле суспільство

Фото без опису    18 грудня 2020 року в районній державній адміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації Покутньої Світлани Олександрівни відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації.

На розгляд членів Комісії було винесено наступні питання: про позбавлення батьківських прав батьків(2); про надання висновку встановлення опіки над дитиною; про виконання батьківських про виконання батьківських обов'язків, встановлених законом, громадянами по відношенню до малолітніх дітей; про визначення участі батьків у вихованні дітей; про надання дозволу на укладення договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки малолітній дитині; про продовження терміну цілодобового перебування у державних закладах дітей (2).

Перед проведенням комісії з питань захисту прав дитини здійснені рейди за участю заступника голови районної державної адміністрації спільно з представниками служби у справах дітей районної державної адміністрації до сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, під час яких проведено профілактичну роботу з батьками щодо належного утримання, виховання, навчання своїх дітей, та надано юридичну та соціальну підтримку сім'ям.

У засіданні Комісії взяли активну участь представники соціальної сфери району.   Після детального розгляду вищезазначених питань, членами комісії були прийняті  відповідні  рішення  в  інтересах дітей,  які проживають в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, та захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Захист прав дітей, забезпечення їх повноцінного розвитку - проблема національного значення, яка повинна розглядатися в різних контекстах: історичному, соціологічному, культурологічному, демографічному, педагогічному і, безумовно, - юридичному.

”Дитина - підвела підсумки засідання  Світлана Олександрівна Покутня - потребує  найбільшого захисту, так як це особлива соціально-демографічна група населення, яка має свої специфічні потреби, інтереси та права, але не володіє достатньою спроможністю відстоювати і захищати їх перед суспільством. Під час реорганізації районної державної адміністрації  завданням держави є захистити кожну категорійну дитину та не залишити її поза увагою на територіях новостворених об’єднаних громад.