Різдвяна казка у музеї

Наближається святкова пора різдвяних та новорічних свят, коли ми прикрашаємо ялинку іграшками,  різнокольоровими вогниками, коли у піднесеному настрої рахуємо хвилини до півночі. Новий рік, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях. А от для християнських країн Новий рік тісно сплетений із Різдвом, яке символізує Добро, Мир, Злагоду між людьми у новому році.

До різдвяних та новорічних свят у Скадовському краєзнавчому музеї діє тематична виставка «Історія та традиції зимових свят». І перше, на що звертає погляд відвідувач - це колекція новорічних іграшок минулих десятиліть, які подарували музею місцеві мешканці. Тут є і скляні кулі, шишки, фрукти та овочі, зірочки, сніговики, тварини, годинники вони всі відрізняються між собою кольорами забарвлення, а також роками випуску. У центрі експозиції знаходяться різноманітні новорічні листівки із привітаннями починаючи з 50-х років ХХ ст. і по сьогоднішній день, а також дитячі малюнки та вишивка, де зображений Дід Мороз і святкова, зимова символіка. Експонуються речі побуту радіоприймачі, годинники, предмети інтер’єру другої половини ХХ століття, дитячі іграшки, фігурки Діда Мороза та снігуроньки 1980-х років. Представлені фотографії дітлахів минулих років у новорічних костюмах для створення домашньої атмосфери, тому що святкування Різдва та Нового року сімейна традиція, яка передається наступним поколінням. Незмінний атрибут і символ свята також присутній. Прикрашені іграшками красуні-ялинки доповнюють новорічний образ, а біля них знаходяться різнокольорові пакунки з подарунками, ще один традиційний елемент святкового духу.

Тематична виставка діє на протязі усіх новорічних свят. Запрошуємо усіх бажаючих оглянути експозицію, дізнатись історію новорічних та різдвяних свят та поринути у казковий настрій. Колектив музею вітає скадовчан з наступаючими новорічними святами. Нехай ці дні – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток.