30 липня - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Щороку 30 липня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

Серед найстрашніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. За період з 1991 року по 2017 рік в Україні, за аналітичними даними Міжнародної організації з міграції, від торгівлі людьми постраждало понад      230 тис. українців. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук работорговців як у своїх країнах, так і за кордоном. На сьогодні у Скадовському районі встановлено статус постраждалих від торгівлі людьми 2 особам.

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй в 2013 році та відзначається в системі міжнародних днів ООН 30 липня.

В районі налагоджена взаємодія між суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, а саме: управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Скадовським відділом поліції ГУНП в Херсонській області та службою  у справах дітей районної державної адміністрації.

Також, постійно проводяться інформаційно-просвітницькі акції з питань протидії торгівлі людьми для населення щодо роз’яснення можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях.

Так, з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми та з метою підвищення обізнаності всіх верств населення, особливо груп «ризику» щодо торгівлі людьми, управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації виготовлено, та спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під час вуличних акцій «Не будь байдужим – кожен має право на допомогу» розповсюджено інформаційні листівки кількістю 302 екземпляри.

З обліковцями Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості проведено лекцію на тему: «Умови офіційного працевлаштування за кордоном». З працівниками Михайлівської, Антонівської та Новомиколаївської сільських рад проведено робочі зустрічі на тему: «Цінність людського життя – не предмет торгівлі людьми». З дітьми які відпочивають в дитячому закладі санаторного типу «Таврія» Херсонської обласної ради працівником районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено лекцію «Третє тисячоліття – рабство існує…» та флешмоб «Ми проти торгівлі людьми». А також, з трьома особами які перебувають на обліку Скадовського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Херсонській області та відбувають покарання не пов’язане з позбавленням волі проведено лекцію «Офіційне працевлаштування за кордоном».

Для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на те, що торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують неправдиві оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу.

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.