Про відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Указом Президента України 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим 4 енергоблоком Чорнобильської АЕС встановлено в Україні, як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії  на Чорнобильській АЕС.

У Скадовському районі проживає 79 ліквідаторів наслідків цієї жахливої техногенної катастрофи. Всі ліквідатори перебувають на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, отримують пільги та компенсації відповідно до чинного законодавства України. В районі постійно приділяється увага щодо посилення турботи про учасників ліквідації наслідків аварії  на ЧАЕС, поліпшення їх соціально-побутового, транспортного, санаторно-курортного лікування.

Соціальними працівниками району виявлено 6 малозабезпечених ліквідаторів, яким з початку року надано різних видів допомоги на суму 4,5 тис. грн, дві особи перебувають на надомному обслуговуванні, до яких двічі на тиждень приходять соціальні робітники тер центру та надають життєво необхідні соціально-побутові послуги: готують їжу, доставляють продукти харчування та ліки до дому, прибирають оселі, допомагають у веденні домашнього господарства. Згідно отриманої путівки один ліквідатор скористався послугами санаторно-курортного лікування.

За рахунок районного бюджету 70 ліквідаторів забезпечено ліками за пільговими рецептами на суму 47,8 тис. грн., 9 скористалися правом пільгового зубопротезування на суму 11,1 тис. грн. Всі ліквідатори отримують грошову компенсацію вартості продуктів харчування та щорічну допомогу на оздоровлення. За рахунок різних джерел фінансування матеріальну допомогу на лікування отримали 59 малозабезпечених ліквідаторів, 89 потребували і їм надана допомога в оформлені декларацій та заяв для отримання житлових субсидій.

13 грудня поточного року в приміщені районного будинку культури проводилася зустріч очільників влади «за круглим столом» з ліквідаторами аварії на ЧАЕС. На зустрічі були присутні керівники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представники медицини, пенсійного фонду, соціального захисту, інших профільних установ та організацій, ліквідатори. На урочистостях, 6 ліквідаторам вручено Почесні грамоти,  квіти та грошова допомога на суму 2,5 тис. грн, за рахунок коштів районної Програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності  і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки. Присутніх ліквідаторів на цьому заході частували смачним обідом. У селах району з початку року за рахунок місцевих бюджетів матеріальну допомогу отримали 13 малозабезпечених ліквідаторів.

З метою покращення рівня матеріального забезпечення та соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вживаються відповідні заходи з вирішення їх проблемних питань.