Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Протокол розширеного засідання Громадської ради при районній державній адміністрації від 28.12.2018 року

Протокол

розширеного засідання Громадської ради при

районній державній адміністрації

 

м.Скадовськ                                                                                                                 «28» грудня  2018 р.

                                                                                                                                       14.00

                                                        

Присутні: 13 осіб

Відсутні:  5 осіб  по поважній причині

 

Запрошені:

 Мосіна Тетяна Валентинівна – начальник відділу «Скадовське бюро правової допомоги»

Топіха Віктор Васильович – заступник головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Власиневич Валерій Федорович – військовий комісар Скадовського районного військового комісаріату

Гончарський Іван Львович – директор Скадовського технікуму Державного вищого навчального закладу «Херсонський державний аграрний університет»

Дудченко Ольга Миколаївна - начальник відділу освіти районної       державної адміністрації

Сокольчук Олег Миколайович – секретар Скадовської міської ради

Бутенко Ольга Іванівна – заступник міського голови

 Калнауз Олег Іванович – начальник відділу юридичної , мобілізаційної  роботи та взаємодії з правоохоронними огранами

Кеба Сергій Володимирович – ГО «Скадовщина – мій рідний край»

Учасники АТО

        

Відкрила  збори  Бартчук І.Д., голова Громадської ради  яка представила  запрошених, озвучила тему засідання: «Соціальні гарантії, які передбачені законодавством України для осіб, які мають статус учасників АТО» та оголосила порядок денний:

1. Пільги учасникам АТО гарантовані державою.  

2. Медичне обслуговування учасників АТО (медикаменти, медична допомога).

3. Протезування учасників АТО.

4. Виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО у зв’язку з ушкодженням здоров’я, загибеллю. Грошові виплати

5. Пільгове навчання учасників АТО (коледжи, вищі навчальні заклади), проживання, плата за навчання (бюджет, контракт).                                 

6.  Харчування дітей учасників АТО в школах та дошкільних навчальних закладах (регістрація і без місця регістрації).      

         7. Виділення земельних ділянок учасникам АТО.

         8. Різне.

 

По першому питанню  виступила начальник відділу «Скадовське бюро правової допомоги» – Мосіна Тетяна Валентинівна (доповідь додається)

У обговоренні взяли участь:

Учасники АТО звернулися з питанням: « Безкоштовне перевезення учасників АТО.  Чому з учасників АТО беруть плату за проїзд? Безкоштовно можна проїхати лише якщо білет придбати на автостанції, а як це зробити учасникам які мешкають на селі?»

Гончарський І.Л.: «Яке фінансове забезпечення, як підкріплюється?» Іван Львович запропонував провести нараду з перевізниками, можливо їм треба пояснити якими пільгами користуються учасники АТО. Також при формуванні бюджету на 2019 рік треба передбачити кошти на пільговий проїзд.

Бутенко О.І.: для учасників АТО - мешканців міста, міська рада на 2019 рік передбачила 75% - оплата комунальних; діти учасників безкоштовно харчуються у садочках, школах; діти отримують безкоштовно путівки на оздоровлення; при потребі на лікування, за наявністю підтверджуючих документів, учасники бойових дій можуть отримати  до 5 тис.грн; з 2019 року передбачено безкоштовний проїзд (міський маршрут №1).

Сокольчук О.М.: кошти на міжміський автобусний проїзд передбачено, 50% коштів додає районна рада

По другому та третьому  питанню доповідав Топіха Віктор Васильович – заступник головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги» ( доповідь додається)

Безкоштовно ліки вилаються згідно установленого переліку, але більша частина ліків не може бути закуплена за державний бюджет.

Питання  учасників АТО: «Чи виділяються кошти на сільські амбулаторії?»

Топіха В.В. : « Це кошти районного бюджету».

По четвертому питанню виступив  Власиневич Валерій Федорович – військовий комісар Скадовського районного військового комісаріату ( доповідь додається).

Також Валерій Федорович вніс пропозицію зібрати перевізників, юристів та вирішити питання з приводу пільгових перевезень.

Сокольчук О.М.: « у бюджеті передбачено близько 250 тис.грн на міжміські перевезення і кожна сільрада повинна внести частину коштів      (співфінансування) але нажаль 11 сільських рад кошти не перераховують.

Яровенко Г.О.: « у свій час займався питанням пільгового перевезення, через управління праці було зроблено проїзні талони. Але ж перевізники не можуть безкоштовно перевозити пільговиків, у нас в районі їх аж 12 тисяч, тому це питання потрібно вирішувати з усіма структурами»

По п'ятому питанню виступив Гончарський Іван Львович – директор Скадовського технікуму Державного вищого навчального закладу «Херсонський державний аграрний університет».

Іван Львович довів до відома присутніх про пільги для учасників АТО, про те, що вони при вступі до вищих навчальних закладів не здають ЗНО, а зараховуються після співбесіди. Навчання може бути як стаціонарне так і заочне. Діти учасників АТО які навчаються у Скадовському технікумі Державного вищого навчального закладу «Херсонський державний аграрний університет» забезпечені безкоштовним проживанням та харчуванням. На сьогоднішній день на безкоштовне навчання передбачено фінансування:  50% -  райрада, 25% - міська рада, 25% - сільська рада, за умови після навчання повернутися у свої населені пункти.

По шостому питанню виступила  Дудченко Ольга Миколаївна - начальник відділу освіти районної   державної адміністрації ( доповідь додається)

По сьомому питанню виступив Калнауз Олег Іванович – начальник  відділу юридичної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату районної державної адміністрації

Нажаль, на сьогодні вільних земельних ділянок немає. РДА надає ділянки в районі «Білої акації». Було розглянуто більше 400 заяв, більшість з яких було задоволено. Нажаль, не всі хто отримав землю оформив технічну документацію. На 2019 рік планується інвентаризація земельних ділянок і на кінець квітня буде зібрана і оприлюднена  інформація стосовно ділянок – наголосив  Олег Іванович.

Слово взяла Хотієнко Людмила Іванівна - головний спеціаліст з земельних питань, в.о начальника відділу містобудування, архітектури та земельних відносин виконкому міської ради, в.о. архітектора міста

У 2016 році було надано список наявних земельних ділянок.

Учасникам АТО надаються ділянки 80% - скадовчанам, 20% - іногороднім.

 

По восьмому питанню голова Громадської ради Бартчук І.Д., зачитала лист – звернення від ГО «Херсонська обласна організація всеукраїнська екологічна ліга» з приводу перевидання «Морської повісті» Давида Бурлюка.

Вступну статтю планується видати ще двома мовами – англійською та французькою, видання доповнити новими  фото та інформаційними матеріалами, саму повість перекласти українською. Це значно підніме імідж міста, району, області в очах міжнародних партнерів. Екземпляри нового видання планується вручити послам Франції і Литви.  Для видання книги, об’ємом у 70 сторінок,  потребуються додаткові кошти у розмірі 27200 грн.

Члени Громадської ради підтримали дане питання. Вирішили підготувати листи на Скадовську РДА, Скадовську міську раду, Скадовську  районну раду, оздоровчім закладам, з пропозицією взяти участь у спільному фінансуванні нового доповненого видання «Морської повісті» Давида Бурлюка.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора